Burhaniye’de üniversite öğrencilerinden sosyal sorumluluk projesi

 Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde üniversiteli öğrenciler, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilçenin en uzak kırsal mahallesinde bir okuldun sınıflarını boyadı, oyun alanlarına bakım onarım yaptı, okulu temizliğini gerçekleştirdi ve öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttı.

0
115
KABOTAJ Kurtuluş

İçe kaymakam Hüseyin Öner öncülüğünde bir ekip, Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Uluslararası Ticaret Bölümü son sınıf öğrencilerinin yaptığı olduğu okul sınıflarının boyanması, oyun alanlarının iyileştirilmesi, okul temizliği, çocuklara hediyeler verilmesini kapsayan sosyal sorumluluk projesi çalışmalarını yerinde görmek üzere İ Kuyumcu Mahallesindeki ilkokulu ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında Burhaniye Kaymakamlığınca temin edilen satranç takımları ilkokul öğrencilerine, çeşitli oyuncaklar da anasınıfı öğrencilerine hediye edildi.

Üniversite öğrencilerinin yaptığı faaliyeti değerlendiren Kaymakam Öner; “Toplumun tüm kesimlerinin iş birliği ve dayanışması vesilesiyle öğrencilerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Üniversiteli genç arkadaşlarımızın çabaları da bu anlamda çok değerli. Ben projede yer alan öğrencilerimize ve öğretim üyelerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Sosyal sorumluluk projesinin gerçekleştirildiği Kuyumcu İlkokulu’na yapılan ziyarete Balıkesir Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor İlker Kuş’ın eşi Duygu Kuş, ilçe kaymakamı Hüseyin Öner’in eşi Mine Öner, Burhaniye Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. M. Oğuzhan İlban ve Komutanı Üsteğmen Alim Burak Çelik, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Selçuk Çiftçi, mahalle muhtarı ve üniversite öğrencileri katıldılar.