Burhaniye’de yol denetimleri arttırıldı.

0
149
KABOTAJ Kurtuluş

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde sıklaştırılan yol denetimlerine kaymakam Hüseyin Öner bizzat katılıyor.

İlçe kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada; Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ve İçişleri Bakanlığı’nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında yayınladığı genelgelere istinaden özellikle 30 büyükşehir ile Zonguldak iline giriş-çıkışları yasaklayan, sınırlandıran kararların ardından Balıkesir sınırlarında olduğu gibi Burhaniye ilçe güzergahında da yollarda yol kontrol ve denetimlerinin yoğunlaştırıldığı bildirildi.

Denetleme noktalarını sık sık ziyaret ederek burada görevli polis ve jandarma ekiplerinden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan kaymakam Öner, vatandaşlara “Evde Kal” çağrısını yineledi.

 Ekiplerimiz kaçak geçiş olmaması adına gece gündüz canla başla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Öner. “Salgının ülke çapında yayılmasını engellemek için trafik akışını minimize etmek durumundayız. Sosyal mesafe kuralları araç içindeki vatandaşlarımız için de geçerli. Alınan tüm kararlar ve tedbirler vatandaşlarımızın ve toplumun sağlığı için büyük önem teşkil ediyor. Tüm vatandaşlarımızı zorunlu olmadıkça evden çıkmamaya ve alınan tüm tedbirlere riayet etmeye davet ediyorum. Bu hastalığı, salgını önlemenin şu anda tek yolu kurallara uymak, sosyal izolasyonu sağlamak.” dedi.

Denetlemelerde Kaymakam Hüseyin Öner’e İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz ve İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Alim Burak Çelik de eşlik etti.