Çanakkale Balıkesir karayolunda ulaşıma kar engeli

Kuzey Ege de akşam başlayan kar yağışı hayatı oumsuz etkiliyor. Balıkesir Çanakkale karayolunun Nusratlı rampaları mevkisinde buzlanma nedeniyle Tırların kayması sonucu ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

0
950
KABOTAJ Kurtuluş

Balıkesir’i Çanakkale üzerinden İstanbul’a bağlayan E 87 karayolunun Nusratlı rampaları mevkisinde ulaşım kar yağışından dolayı durdu. Balıkesir İstanbul arasında 1.5 saattir ulaşım sağlanamıyor.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Nusratlı rampaları mevkisinde bastıran kar yağışı nedeniye ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Tırların ve kış lastiği olmayan araçların kayması nedeniyle kapanan yolda 3 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.

Çanakkale’den gelerek Balıkesir’in Edremit ilçesine giden Mehmet Balcı, “Edremit’e gidiyorduk yolda kaldık. Kar yağıyor. Nasıl yapacağız bilmiyorum. Ne zaman açılacağını da bilmiyoruz yolun” dedi.

Edremit’ten İstanbul’a seyahat eden bir başka araç sürücüsü Osman Küçüktiryaki ise bir saattir beklediklerini belirterek, “Kar yağışından dolayı mağdur olduk. Bekliyoruz yollar açılsın diye. Karayolları ekipleri gelecekmiş ama henüz gelmedi. Ulaşamadı sanırım buraya. Karayolları tuzlama yapınca sanırım yol açılır” diye konuştu.

3 saatlik beklemenin ardından karayollarının kar küremesi ve tuzlama çalışması ile yol ulaşıma açıldı.