Çanakkale şehitliklerini ziyarete gidenleri taşıyan otobüs kaza yaptı

0
1029
KABOTAJ Kurtuluş

Çanakkale’de Tarihi Gelibolu Yarımadasındaki şehitliklere ziyaret etmek üzere Balıkesir’in Edremit ilçesinden geziye katılan yolcuları taşıyan otobüsün karıştığı kazada 1’i ağır 6 kişi yaralandı.

 Çanakkale’de Tarihi Gelibolu Yarımadasındaki şehitliklere ziyaret etmek üzere Balıkesir’in Edremit ilçesinden geziye katılan yolcuları taşıyan otobüsün karıştığı kazada 6 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Balıkesir’in Edremit ilçesinden Çanakkale’deki Tarihi Gelibolu Yarımadasındaki şehitliklere gezisine katılmak üzere sabah saatlerinde yola çıkan 60 ziyaretçiyi taşıyan Edremit Belediyesine ait 2 otobüs, Çanakkale- İzmir karayolunu 30. kilometresinde bir kazaya rast geldi. 

Erkan Helvacıoğlu yönetimindeki 10 KZ 277 plakalı otobüs son esnada fark ettiği kazaya karışmamak için önünde giden 10 KZ 438 plakalı otobüse çarparak, durdu. 

Kazada şoför Erkan Helvacıoğlu ile birlikte 2’si çocuk toplam 6 kişi hafif yaralandı.

Yaralılar ambulanslarla Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Görgü tanıkları, daha önceden olan bir trafik kazasında yeterli güvenlik önlemi alınmadığını iddia ederek, “Şoför diğer kazayı son anda far etti. Kazaya karışmamak için ani bir manevra ve fren yaparak yolcuların hayatını kurtardı. Ancak kendisi kazada sıkışarak yaralandı. Şoför çok iyiymiş yoksa can kaybı da olabilirdi” dediler.

Kaza yapan otobüste  “Büyükşehir Arena” Gazetesi’nin sahibi Aziz Han, ailesi ve gazete personelinden Gökçen Kabay ile annesi de bulunuyordu. Kabay’ın annesinin en önde oturduğu ve kazada diğer yolculara göre daha ağır yaralandığı öğrenildi. 

Gazete Körfez (www.gazetekorfez.net) ailedi olarak kazazedelere geçmiş olsun diyor, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. 

büs,