Cani baba, oğlunu öldürüp eğlenmeye gitmiş

- Balıkesir’in Edremit ilçesinde 6 Şubat günü şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden 4 yaşındaki Kuzey Efe’nin, Adli Tıp Kurumundan gelen otopsi raporuna göre ağız ve burnunun kapatılarak boğulduğu ortaya çıktı. - Kuzey Efe’nin annesi Melis Dilan Ersezgin,4 yaşındaki oğlunu boğarak öldürdüğünü itiraf eden ve sonrasında tutuklanan eşi Hüseyin Ersezgin’in cep telefonunda, olayın ertesi günü, pavyona gidip arkadaşlarıyla eğlendiği fotoğraflar buldu. Acılı anne Ersezgin, boşanma davası açtığı kocasını kastederek “O kişinin en ağır cezayı almasını istiyorum” dedi.

0
681

Kadıköy mahallesinde 6 Şubat 2018 tarihinde ölen 4 yaşındaki Kuzey Efe Ersezgin’in annesi Melis Dilan Ersezgin (25), boşanma davası açtığı eşinin çocuğunun ölümünün ertesi günü pavyona girmeye başladığını ve hiçbir şey olmamış gibi eğlendiğini ileri sürdü.

Olayın gerçekleştiği gece yaşananları gazetecilere anlatan Ersezgin şunları söyledi: “Olayın yaşandığı 6 Şubat günü büyün gün birlikteydik. Alışveriş merkezlerine gittik. Saat akşam 10’a 10 vardı eve geldik çok iyi hatırlıyorum. Oğlum arabadan inmemiş o kişi poşetleri indirmek için aşağıya gitti arabaya. Kuzey arabadan inmiyor, gidip hem ben onu biraz gezdireyim hem de annemlere gidelim zeytinyağı alalım dedi bana. Daha sonra saat 11’i biraz geçiyordu aradı beni telefonla kapının otomatiğine bas diye. Ben de kapıyı açtım ama gelen giden olmadı. Balkondan baktığımda araba aşağıda duruyordu sonra patinaj yaparak ani bir hareketle Kadıköy Mahallesine doğru gitti. Aradığımda da babasının gelip beni alacağını hazırlanmamı söyledi. Daha sonra kayınpederim gelerek Kuzey’in hastalandığını ve kimliğini yanıma almamı söyledi ve birlikte özel hastaneye gittik. Acil müdahale odasının önünde o pis herif (Hüseyin Ersezgin) ağlıyor, kendini yerden yere atıyordu. Benim oğluma bir şey olmadı deyip duruyordu. Ne olduğunu sordum bana bir şey demediler. Daha sonra içeriden çıkan doktor bize fark etmediniz mi bu çocuğu buraya geldiğinde solunumu durmuştu. Kalbini çalıştırdık ama zayıf dedi doktor. Sedyeyle Kuzey’in odadan çıkarılışını gördüm ağzında burnunda hortumlar vardı. Zaten ölü gibiydi. Bir saat bekledikten sonra acı haberi verdiler bize.”

Çocuğuyla birlikte gitmediğine pişman olduğunu belirten Ersezgin, “Yoktum o an onun yanında keşke gitseymişim. O an ne odluda boğdu, bu kadar tahammülsüz olmasının sebebi ne keşke bilseydim. Adli Tıp Kurumundan gelen otopsi raporunda ‘çocuğun ağız, burun tıkanması dışında ölüme sebebiyet verecek hiçbir bulguya rastlanmadı ve solunum yetersizliğinden mekanik asfiksi meydana gelmiştir’ deniyordu” diye konuştu.

Hüseyin Ersezgin’in oğlunun ölümünden hemen bir gün sonra gece kulüplerine ve pavyona giderek masasında kadın oynattığını iddia eden Melis Dila Ersezgüm, “Sanki benim oğlumu gömmemiş gibi eğlenmiş. Telefonunda eğlence fotoğraflarını görünce ben anlam veremedim. Bu kadar rahat hiçbir şey olmamış gibi nasıl yaşamına devam edebilir bir insan. Bu olaydan benim çevremdekiler bile etkilendi. Yası çeken biziz ama çevremizdekiler bizlerle yas çekti, gülemedi insanlar. Nasıl kalkıp gidip dağa bayıra içki sofrası yapıta selfieler ben bunu anlayamıyorum… bu nasıl bir vicdan, bu nasıl bir babalık?. Önce insan olması gerekiyor bir baba olması için. Boşanmak için başvurdum ve 20 Eylül de inşallah tek celsede ayrılacağım ondan. Ülkemizde artık çocuğa, kadına karşı işlenen o kadar çok şiddet var ki! Artık bu kadar kısa süreli yatıp çıkan insanların hiçbir şekilde ıslah olacağına inanmıyorum. En ağır cezayı almasını, ağırlaştırılmış müebbet ceza verilmesini bekliyorum adaletten. En fazla nasıl acı çekecekse öyle cezalandırılsın. O içinde vicdan barındırmayan bir kişi. Olan benim oğluma oldu. İnşallah yargı onun hak ettiği cezayı verir ona” diye konuştu.

Melis Dilan Ersezgin’in annesi Nurten Güven de Hüseyin Ersezgin’in en ağır cezayı almasını istediklerini söyledi. Torunun 10 aylıkken kızının yanına geldiğini söyleyen Nurten Güven, “Kızım ‘Çocuğum babasız kalmasın’ diyerek bir şans daha vermek istedi. Ama benim kızım evlatsız kaldı. Bize çalışıyorum diyordu geceleri. Bende sevinmiştim düzeldi diye. Ama meğerse sürekli pavyonlara gidiyormuş. Torunumun ölümünün ertesi gün arkadaşlarıyla pavyona gidip eğlenmiş. Kızım hatta pavyondaki kadını buldu. Onlar bile şaşırmışlar duruma. Halay çekmiş eğlenmiş. Bir insanda önce vicdan olacak. Hiç unutmuyorum kızıma da demiş ki ‘Vicdanlı yetiştirme oğlumu. Vicdanlı yetiştiriyorsun. Benim gibi acımasız olacak benim oğlum.’ Kızımda, ‘Senin gibi vicdansız yetiştirmeyeceğim’ demiş. Çok acımasız bir insanmış. Sağdan soldan borç para alıp pavyona gidiyormuş. Hatta Kuzey Efe’nin ölümünün ertesi günü kızımın babasından 8 bin lira istemiş. Bu caninin en ağır cezayı almasını istiyorum” ifadelerini kullandı.