CERATTEPE DİRENİŞİNE SAHİP ÇIKIYORUZ!

0
92

                                        Basına ve kamuoyuna

Türkiye’deki ekoloji mücadelesinde önemli yer tutan Cerrattepe direnişi Ekoloji Birliği için çok önemli bir değerdir. Değerimize yönelik her türlü saldırılara, karalama girişimlerine karşı mücadelemiz sürecektir

Ülkenin kalbi Cerrattepe’de attı. Halkın kar kış demeden verdiği onurlu mücadeleye tanık olduk. Bileşenimiz Yeşil Artvin Derneği’nin önderliğinde verilen mücadeleyi şirket ve iktidar el ele vererek zorla kırmak istedi. Zor kullanıldı, maden çalışması devam ettirilse de halkın vicdanında mahkûm oldular.

BASKILAR, CEZALAR BİZİ YILDIRAMAZ!

Halkın toprağına, geleceğine sahip çıkma adına yaptığı eylemler nedeniyle halk aleyhine açılan davalar çoğaldı. Üç yıldır devam eden bir dava sonuçlandı. Cerattepe’de Cengiz Holding tarafından açılmak istenen altın ve bakır madenine karşı yapılan eylemde yolu kapattıkları ve “2911 sayılı toplantı ve gösteri yürüyüş yasasına muhalefet” ettikleri suçlamasıyla açılan dava sonucunda çeşitli cezalar verildi. Bu cezaları kabul etmiyoruz. Hukuksal süreç bitmedi. İtirazlarımızı yapacağız.

Ekoloji Birliği olarak ülkenin her tarafında verilen mücadeleyle, toprağımıza, suyumuza; geleceğimize sahip çıkmayı tüm engellemelere, baskılara karşın sürdüreceğiz.

Sakarya’da çadır direnişine yapılan saldırı ve gözaltılar, Cerrattepe direnişi nedeniyle verilen cezalar haklı mücadelemizi engelleyemeyecektir.

Baskılar, cezalar bizi yıldıramaz.

Birliğimiz, mücadelemiz sürecektir.

EKOLOJİ BİRLİĞİ

HABER: BÜLENT ÖZGEN