Çeyrek asırdır ekilmeyen arazilerinde tarım yapılacak

Balıkesir'in Edremit ilçesinde belediye, kendi tüzel kişiliğine ait 25 yıldır ekilmeyen arazilerinde yeniden tarım yapmaya hazırlanıyor.

0
179
KABOTAJ EDR_15TEMMUZ

Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında tarımsal üretimde meydana gelebilecek olası aksamaların önüne geçmek amacıyla belediye, kırsal Bostancı, Çıkrıkçı Mahalleleri ile Ayva Çukuru mevkisindeki çeyrek asırdır kullanılmayan arazilerinde tarımsal faaliyet başlattı.

Bölgede bulunan kooperatiflerle ortak hizmet projeleri üretilerek makine ve ekipman desteğinin Edremit Belediyesince sağlandığı bildirildi.

Ekim, can suyu gübreleme, damla sulama ile su hattı ve günde 40 dönüm araziye ekim yapan yeni nesil makinelerle çiftçilerin daha verimli üretim yapabileceklerini kaydeden belediye başkanı Selman Hasan Arslan, bu çalışma sayesinde ilçede tarımsal faaliyetlerin canlandırılmasını ve Türkiye’nin can damarı olan tarımı güçlendirmeyi hedeflediklerini aktardı.

Arslan; “Belediye olarak, hibe ettiğimiz fide ekim makinesiyle çiftçilerimiz artık daha verimli şekilde üretim yapabilecekler. Çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum ve onları desteklemeye, tarımsal faaliyetlerimizi büyütmeye devam edeceğiz.” dedi.

Arslan, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlerde de teşekkür etti.