CHP’li Koç “Genel Başkan Yardımcılığını bırakacağım”

Partisinin yeni yaptırılan Burhaniye ilçe binasına hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren ve ilçe başkanı Tarık Erdil tarafından konuk edilen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve parti genel saymanı Haluk Koç, burada partililere hitap etti.

0
846
KABOTAJ Kurtuluş

Dünürü 22. dönem CHP Balıkesir Milletvekili Ali Kemal Deveciler’in de hazır bulunduğu parti ziyaretinde Koç Burhaniye ilçe binasında yaptığı konuşmada “Birlikte yaşayacağız. Bu devlete, bu millete, bu bayrağa saygı göstereceğiz hep beraber. Hep beraber yaşayıp yurttaş olacağız. Mesele bu. Yok efendim o parti, bu parti başkanı, o bilmem ne? Bizi eleştiriyor demeyip hep berber bir bütün olmak zorundayız, kucaklaşmak zorundayız. Biz reddi inkar, reddi miras yapmıyoruz. Cumhuriyet temelinde, kardeşlik temelinde biz hep beraber olursak güçlü olacağız bu coğrafyada. Onun mesajını vermek için Diyarbakır’a çok harika bir il binası aldık” dedi..

“Ocak ayında CHP Genel Başkan Yardımcılığı ve parti genel saymanlığı görevlerimden ayrılacağım. Bayrağı gençlere bırakmak lazım. Biraz genel başkan baskısına maruz kalacağım hissediyorum bırakmamam için” diyen Koç şunları söyledi;

“Biz de artık görevleri gençlere bırakalım. Yeter. Bizden daha yaşlı olanlar inatla devam etmek istiyor ama yol açmamız lazım. Bizim örnek olmamız lazım. Gençler görevleri üstlenecek. Bıraktığımız ilkelerle devam edecekler. Bu mücadele sürecek”

Üzerlerinde her türlü baskı olduğ

unu savunan Koçi “Sadece ben 10’dan fazla davada yargılanıyorum. Artık ananın adı, babanın adı sanık sandalyesine oturuyoruz. Ne yaptım ben? Nasıl yetiştiğimizi anlattım. Hırsızlık yok. Arsızlık yok Allah’a şükür. Ne yaptık biz? Konuştuk sadece hak aradık. Bir tanesi Türkiye’nin bir yetkilisine 100 milyon dolar para gelmesini sorgulamamız. Bunu sorguladığımız için bankacılık sırlarını açıklamaktan ve iftira atmaktan hakim önündeyim. Böyle günlerden geçiyoruz. Hiç haberiniz olmadan size suç icat ediyorlar. Tıpkı Ergenekon’da ki gibi, tıplı Balyoz’da ki gibi. Şu anda da bir sürü insan içerde. Böyle günlerden geçiyoruz. İşte adalet yürüyüşü ve Maltepe’de ki bu katkı Çanakkale’de de ay sonunda yapılacak. Hemen terör, hepimiz vatan hainiyiz, teröristiz. Yok böyle bir şey. Nerden çıkartıyorsun bunu? İmralı’ya motor seferleri düzenleyen sensin, Oslo’da yabancı ülkelerin hakemliğinde Türkiye Cumhuriyetinin Anayasasını tartışan sensin terör örgütü elemanlarıyla. Kandil’e kurye yollayanlar sizsiniz. Dolmabahçe’de sarılıp öpüşen sizsiniz. Ondan sonra CHP terörist. Hadi oradan. Fetö tezgahlarının nelere mal olduğunu anlattık işte. Kim Kemal Kılıçtaroğlu mu imzaladı YAŞ kararlarını? Kemal bey mi tayin etti tayin etti emniyet müdürlerini, valileri? Ayıptır ya. Sözleriniz var, Adalet Bakanının sözü var. mecliste yaptığı konuşma benim aklımda. Öve öve bitiremiyor. Şimdi biz Fetöcüyüz onlar şey. Yok böyle bir şey. Biz sadece insanların hak ve hukuk içerisinde bağımsız yargı karşısınıda hesap vermesini istiyoruz. Kimse bu darbe teşebbüsünde bulunan, silahı çeken, çektiren, tezgahını yapan, siyaseten onlara kol kanat geren kimse çıkart mahkemeye hesabını versin. Ama garibanlarla uğraşma söylediğimiz o” diye konuştu.

CHP Genel başkan Yardımcısı Koç’a yeni alınan bina hakkında bilgi aktaran Cumhuriyet Halk Partisi Burhaniye İlçe Başkanı Tarık Erdil, Burhaniye’de CHP’nin mal varlığını 3’e katladıklarını ve partiye modern bir bia kazandırdıklarını söyledi.