Çiçek diktiler

Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi Ören Yürüyüş yolu üzerinde Engelsiz Yaşam Standı önündeki kaya bahçeyi çiçeklendirmek ve insanımızda özellikle küçüklerimizde çevre bilinci ve sorumluluk duygusu oluşturabilmek için “Bitki Dikim Peyzaj Uygulaması” etkinliği düzenledi.

0
760

Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi geçtiğimiz hafta sonu insanımızda özellikle küçüklerimizde çevre bilinci ve sorumluluk duygusu oluşturabilmek için Burhaniye Belediyesi ile işbirliği yaparak Ören Yürüyüş yolu üzerindeki Engelsiz Yaşam Standı önündeki kaya bahçeyi çiçeklendirerek “Bitki Dikim Peyzaj Uygulaması” etkinliği düzenledi.

Ören yürüyüş yolu üzerindeki Engelsiz Yaşam Standı önündeki kaya bahçenin çiçeklendirilmesi etkinliğinde çiçek fidelerini Burhaniye Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri temin etti. Ören halkının büyük ilgi gösterdiği etkinlikte özellikle küçükler doğa ile içiçe olmaktan çiçek dikmekten çok mutlu oldular.

Peyzaj Mimarı Özgür Özkocagil hem tatil yapıyorum hemde Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi Engelsiz Yaşam Standında böyle bir etkinliğin içinde yer almaktan çok mutlu olduğunu belirterek “Çiçek dikim uygulamamız çok keyifliydi. Ören sakinleri etkinlikten çok memnun kaldıklarını belirttiler. Özellikle çocuklar doğru bitki dikimi yapmayı öğrendi ve hayatları boyunca unutmayacaklarına söz verdiler. Bazı çocuklar diktikleri çiçekleri tekrar sulamaya geleceklerini belirttiler. Kaya bahçesini sahiplendiler. Etkinliğimiz amacına ulaşmış, küçük kalplere çevre bilinci ve sorumluluk duygusu aşılanmıştır.” Dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi Başkanı Gürsel Vardar böyle değişik etkinlikler düzenlemekten mutlu olduklarını belirterek “Derneğimiz olarak imkanlar ölçüsünde engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilmenin yanında bu tür sosyal etkinlikler de düzenliyoruz. Tatilini ilçemizde geçiren Peyzaj Mimarı aynı zamanda Ana Sınıfı Öğretmeni Özgür Özkocagil derneğimizde gönüllü olarak görev alarak etkinliklerimizde yer aldı değişik günlerde küçükler için yüz boyama, saksı boyama, çiçek dikimi, maske yapımı, atık maddelerden çeşitli süs eşyaları yapımı gibi etkinliklerde bulunduk. En son Engelsiz Yaşam Standımız önündeki Kaya Bahçenin çiçeklendirilmesi etkinliğimiz oldu. Bu özverili katkılarından dolayı Özgür hanıma çok teşekkür ediyorum. Kaya Bahçe çiçeklendirme etkinliğimizde emeği geçen, çiçek fidelerinin temininde katkısı olan Belediye Başkanımız Necdet Uysal’a, Park Bahçeler Müdürü İlker Omar Demiray’a , Peyzaj Mimarı Emel hanıma çok teşekkür ediyorum.” Dedi.