Çocukların Alevler Arasından Kurtarılma Anı

Balıkesir’in Edremit ilçesinde bir evde çıkan yangında 3’ü çocuk 5 kişi dumanlardan etkilendi. Çocukların alevlerin sardığı evden kurtarılma anı bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerası tarafından görüntülendi.

0
790
KABOTAJ Kurtuluş

Edremit’te Ev Yangını

Kahraman baba Emrah Demirci, evlatlarını alevlerin arasından çekip aldı.

Edremit ilçesi Hekimzade Mahallesi Bayramyeri mevkisinde bulunan 3 katlı apartmanın son katında yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı ileri sürülen yangın sırasında ise evde 5 kişilik Demirci ailesi bulunuyordu. Baba Emrah Demirci önce karısını evin dışına çıkarırken ardından ise 2-10 ve 14 yaşlarındaki çocuklarını evden kurtardı. Olay yerine 4 itfaiye aracı sağlık görevliler

3 katlı binanın en üst katından çıkan dumanları gören mahalle sakinleri durumu itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen 5 itfaiye aracı yangına müdahale de bulundu. Yangının çatı kısmına sıçraması ve yan tarafta bulunan apartmanları da tehdit etmesi nedeniyle yangın güçlükle kontrol altına alınabildi. Yangın esnasında evde bulunan 2 yaşındaki Nesrin D., Emre (10) babaları tarafından evin balkonundan sarkıtılarak kurtardı. 14 yaşındaki Rabia ve annesi Reyhan ise (30) dumandan etkilenerek güçlükle apartmandan çıkabildi. Olay yerine gelen 112 sağlık görevlileri tarafında aile Edremit Devlet Hastanesine götürülerek tedaviye alındı. Yangın yaklaşık 1 saatlik müdahalenin ardından güçlükle kontrol altına alındı.

Yangının kesin çıkış sebebi polisin ve itfaiyenin incelemesinin ardından belli olacak. Öte yandan mahalle sakinlerinden 60 yaşındaki Çiçek Demir isimli kadın olay yerine gelen itfaiye erlerine yangın hortumunu taşıyarak yardımcı oldu.