Denizde kaybolduğu iddia edilen kişi aranıyor

0
661
KABOTAJ Kurtuluş

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde denizde kaybolduğu ileri sürülen bir kişinin bulunması için Sahil Güvenlik Komutanlığı Dalış Emniyet Güvenlik ve Arama Kurtarma Timleri’nin (DEGAK) arama kurtarma çalışması başlatıldı.

Alınan bilgiye göre, dün akşamüzeri Ören sahiline köpek ile geldiği belirtilen 20-25 yaşlarındaki kişinin denize girerek kıyıdan yaklaşık 300 metre açılıp bir daha dönmediğini iddia eden kişiler, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerine haber verdi.

İddia üzerine bölgeye Sahil Güvenlik Komutanlığı DEGAK sevk edildi. Gece helikopterle gerçekleştirilen arama- kurtarma çalışmaları, bugün de dalgıçlar ve Sahil Güvenlik botları ile sürdürüldü.

Sahil Güvenlik ekipleri, çevrede yaptıkları araştırmada, köpeğin bölgede bulunan işletmeye ait olduğunu ve sık sık deniz kenarına geldiğini belirledi. Denize giren kişinin elbiselerinin de yerinde olmadığı ve kolluk kuvvetlerine de herhangi bir kayıp başvurusunda bulunulmadığı öğrenildi.

Öte yandan Burhaniye Belediyesi, denize giren kişinin çıkmış olabileceği ihtimali üzerine ilçe genelindeki ses yayın sistemi vasıtasıyla anons yaparak, yetkililere ulaşıp bilgi vermesini istedi.

Ören sahilinde, Sahil Güvenlik ekipleri, arama- kurtarma çalışmalarına devam ediyor.