Dünya şampiyonu Burhaniye’ye geldi.

İsviçre’de düzenlenen IPC Dünya Gençler Atletizm Şampiyonasında tarih yazarak Dünya Şampiyonlukları elde eden Muhsine Gezer Burhaniye’ye döndü.

0
1119
KABOTAJ Kurtuluş

İsviçre’nin Nottwil kentinde yapılan Dünya Şampiyonasında iki altın madalya, bir gümüş madalya kazanan Muhisine Gezer’i, havaalanında Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Muhsine’nin ailesi ve arkadaşları çiçekler ile karşıladı. Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner ve Burhaniye Belediye Başkanı Muhsine’ye başarılarının devamını dilerken Öner “Burhaniye’mizin ve ülkemizin gururu olmuş genç sporcumuzu tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum dedi. Uysal ise “Muhsine daha önce de Avrupa Şampiyonluğu kazanmış, bu genç yaşında birçok başarıya imza atmış bir sporcu… Dünya Şampiyonasında da bizi yanıltamayarak olağan üstü bir performanslar Türkiye tarihinde milli takımı temsil eden arkadaşlarıyla birlikte tarih yazdılar bütün gençlerimiz ile ne kadar gurur duysak azdır. Tabiki antrenörü Deniz Erenoğlu’na da teşekkürlerimizi sunuyoruz. Muhsine biraz dinlendikten sonra kendisiyle tekrar görüşeceğiz” dedi.

DÜNYA ŞAMPİYONU MUHSİNE’NİN BAŞARILARI

İlk Olarak Londra’da düzenlenen T20 800 metre bayanlarda dünya üçüncüsü olan Muhsine Gezer, 4 Ağustos’ta İsviçre’nin Nottwil kentinde düzenlenen, 1500 metre bayanlarda 1. oldu. Akabinde genç kadınlar uzun atlama 18 yaş altında da 4.17 metrelik derecesiyle ikinci sırada yer alan Muhsine, son olarak düzenlenen 400 metre koşuda olimpiyat barajını da geçerek Türkiye’nin ve Burhaniye’nin gururu olmayı başardı.