Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, basınla buluştu

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı´nın 110. yılı dolayısı ile bölgede görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Gazetecilerin Basın Bayramı´nı kutlayan Başkan Saka, ülke gündemi ve belediye faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

0
570
KABOTAJ Kurtuluş

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, basında sansürün kaldırılışın 110. yıl dönümü olan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bölgede görev yapan yerel gazete muhabirleri, haber ajansı ve televizyon temsilcileri ile belediyeye ait Altınoluk Mahallesi´nde ki Akçam Otel´de kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Basın mensuplarının Gazeteciler ve Basın Bayramı´nı kutlayan Başkan Saka, belediye faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Göreve başladıktan sonra belediyelerin birleştirilip tek belediye haline getirilmesinden önceki dönemden kalan 140 milyon liralık borçların yapılandırılıp ödenmesine, hayata geçirilen projeler, devam eden yatırımlar ve gelecek planlamasına ilişkin geniş bir değerlendirmede bulundu. Borç ödemeleri yapılırken belediyeye ait hiçbir malın satılmadığını tam aksine yeni mülkler ve kazanımlar elde edildiğini ifade etti.  Güncel siyasi konular ve mensubu bulunduğu CHP’deki kurultay gündemi ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Toplantının ardından Belediye Başkanı Kamil Saka belediye tarafından Altınoluk Mahallesi Kuyudere bölgesindeki çalışmaları yerinde göstererek bilgi verdi. Ardından ilçe genelinde tamamlanan ve devam eden çalışmalar basın mensuplarına gezdirildi.

Toplantıya ev sahibi Belediye Başkanı Kamil Saka’nın yanı sıra bölgede görevli basın mensupları ile Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Özgirgin, Mehmet Ertaş, Belediye Meclis Üyesi ve Edremit Belediyesi Gürespor Kulübü Başkanı Bayram Kayahan ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Eyüp Satıl ile basın biriminde görev yapan personel katıldı.