Edremit Belediyesi Sabahattin Ali’nin evini de anılarını da yıktı!

Halk TV 19 Mayıs özel programında Türk Edebiyatının ünlü ismi Sabahattin Ali anıldı. Türkiye’nin yetiştirdiği nadir insanlardan olan Sabahattin Ali, Edremit’te geçirdiği yıllar nedeniyle önemli bir gurur kaynağımız durumunda ve Halk TV’de önemli bir programla 19 Mayıs programıyla Sabahattin Ali’yi de andı. Ta ki Edremit Belediyesinden, programa gönderilen mesaja kadar.

0
319
KABOTAJ BAYRAM

Edremit Belediyesi Sabahattin Ali’nin evini yıktı!

Bu nasıl restoraston?

Halk TV’de 19 Mayıs için yaptığı programda Sabahattin Ali için yine aynı büyük önemde bir yer ayırdı. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın programa gönderdiği mesaj ise Edremit’i yine bir büyük bir yanlışla gündeme getirdi.

Arslan, programa attığı mesajda, milyonların önünde, “Edremit’te yaşayan Sabahattin Ali’nin evine, Edremit belediyesi olarak aldık ve restore ettik. İlçemizin kültür mirasına kazandırdık. Sabahattin Ali’nin hayatından Edremit’in ayrı bir yeri vardır” dedi.

Sabahattin Ali’nin evini yıktı!!!

Geçtiğimiz dönem Edremit Belediyesine kazandırılan Sabahattin Ali’nin Edremit Bayramyeri mevkiinde bulunan evi, Edremit Belediyesi tarafından yıkıldı. Yıkılan ev ise alelacele tekrar yapıldı. Evin duvarlarından, tarihi dokusuna kadar her şey yok olurken, yapılan uygulama ise tepki çekti.

Kamil Saka dönemi bitti, Edremit’e bakın!

Vatandaşların bu konulardaki en büyük tepkisi ise, eski dönemde yapılan çalışmaları ve hizmetlerin silinmeye çalışılması. Birçok proje değiştirilerek, izler silinmeye çalışılıyor. Edremit’te Kamil Saka döneminin geçtiği vatandaşlar tarafından hatırlatılırken, aşırı partizanlık ve kişisel hırslar ile Edremit CHP’ye de büyük zarar verildiğine dikkat çekiliyor.

HALK TV’de bu yalana ortak oldu!

Halk TV’de yayınlanan 19 Mayıs programı da bu provokeye alet olmuş oldu. Yıkılan evin restore edilmiş gibi gösterildiği program, açık şekilde halkı kandırıcı olarak kayıtlara geçti.