Edremit Belediyesi’nden sokak hayvanlarına mama

Balıkesir’in Edremit Belediyesi tarafından Kazdağları’nda yaşayan sokak hayvanları için doğaya 15 torba mama bırakıldı. Belediye yetkilileri ayrıca hastalıklı bir köpeği de doğadan alarak tedavi amaçlı barınağa götürdü.

0
399
KABOTAJ Kurtuluş

Edremit Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, bölgede çetin geçen kış şartları nedeniyle yaban ve sokak hayvanlarının aç kalmamaları için Kazdağları Hanlar Mevkisinde değişik noktalara mama bıraktı.

Bölgede hava koşulları uygun hale gelene kadar her gün günlük 15 torba mama bırakılacağı bildirildi.

Doğaya mama bırakan Edremit Belediyesi Sağlık İşleri Mdürlüğü Hayvan Barınağı görevlileri ayrıca dağda hastalıklı olan sokak köpeklerini de bulundukları yerden alarak tedai amaçlı barınağa götürdüler.

Edremit Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Hayvan Barınağı sorumlusu Korkmaz Küfrevi “Bizim genellikle burada kar yağdığından dolayı bayağı köpeklerimiz var belki seslerini duyuyorsunuz ileriye falan gitmişler. Başkan beyin talimatı üzerine günlük her gün buraya bu köpekleri yemlemek için geleceğiz. Edremit belediyesi olarak bütün bu canlar için bütün imkânlarımızı harcayacağız. Şuanda bizim vazifemiz bu köpeklerin yaşaması için elimizden gelen yakaladığımızı barınağa götürüyoruz. Yakalamadığımızı buralarda besliyoruz. Günde 15 torba sadece bu hayvanlar için beslemek için dağıtıyoruz başkan beyin talimatı üzerine elimizden geldiğince bütün imkanları sağlayacağız günde gerekirse de iki defada geleceğiz.”dedi.

Kazdağılarında karın üzerinde hasta bir köpeği bulan Edremit Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Hayvan Barınağı sorumlusu Küfrevi aşırı derecede uyuz olan ve ayağında tümör bulunan bu köpeğin doğada yaşamasının mümkün olmadığını belirterek tedavi amaçlı belediyeye ait köpek barınağına götürdüklerini söyledi.

Edremit Belediyesi Zabıta Memuru Ulaş Ünsan ise “ Belediye Başkanı Sayın Kamil Saka’nın talimatı ile burada soğukta yiyecek bulamayan aç hayvanlara veterinerlik ekibimizle birlikte her gün bu hizmeti vereceğiz. Öncelikle bende bir hayvan sever olarak başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.