EDREMİT CUMHUR İTTİFAKI’NIN YANINDA

Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı MHP’li Av. Tuncay Kılıç, AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Cumhur İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz’ı konuk etti. Kılıç, “Laf değil hizmet üreteceğiz. Vatandaşın sabrı tükendi” dedi.

0
417
KABOTAJ Kurtuluş

Edremit Belediyesi’nin 2 dönem Belediye Başkanlığı görevini yaparak, sağladığı yatırımlar ve hizmetlerle ilçeyi modern bir kente dönüştüren Cumhur İttifakı Adayı Av. Tuncay Kılıç, yerel seçimlere sayılı günler kala, yoğun ziyaret programlarını ara vermeden devam ettiriyor. Edremit’te gitmedik kapı, sıkmadık el bırakmamak için ekibiyle birlikte gece gündüz, yağmur çamur demeden mahalle mahalle yüzlerce kilometre kat eden Kılıç’a milletvekilleri ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayından da destekler geliyor. Gittiği her ortamda Cumhur İttifakının gücünü irdeleyen Kılıç ve ekibi, yerel seçimlerde tüm siyasi partilerin oylarına talip olduklarını ifade ediyor.

KILIÇ’A AK PARTİ VE MHP’DEN TAM DESTEK GELİYOR

Sabah saatlerinde başlayan yoğun çalışma programı, Altınkum Mahallesi’ndeki seçim çalışma bürosunun açılışıyla devam etti. Açılış programına, Av. Tuncay Kılıç ile birlikte, AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Cumhur İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Av. Ahmet Sağlam, MHP Balıkesir İl Başkanı Orhan Dereli, Balıkesir Ülkü Ocakları Başkanı Halil Görmen, AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Yaşar Karabulut, MHP Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Ahmet Kabaklı, Edremit Ülkü Ocakları Başkanı Saim Gürkan Çetin, Cumhur İttifakı Edremit Belediye Meclis Üyesi Adayları ve partililer katıldı.

VATANDAŞLARI ZİYARET EDİP SORUNLARI DİNLEDİLER

Açılış programının ardından, Pakize Mutlu Aydemir, Yücel Yılmaz ve Tuncay Kılıç, partililerle birlikte Akçay mahallesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Av. Tuncay Kılıç, Altınkum sahilindeki çay bahçelerini ziyaret ederek vatandaşları dinledi. Kılıç, daha sonra partililerle birlikte Altınkum Semt Pazarı’nı da ziyaret ederek esnaf ve alışveriş yapan vatandaşlarla bir araya geldi. Kılıç, kendisine en çok sorulan sokak hayvanları sıkıntısı ile ilgili, “Edremit’in kanayan yarası olan sokak hayvanları ile ilgili kalıcı projelerimiz var. Daha önceki hizmet dönemimde Kazdağları’nın etekleri olan Hanlar mevkinde büyük bir alanı sokak hayvanları tesisleri için ayırmıştık. Göreve gelir gelmez ilk işimiz bu alanı kullanmak olacak. Burada, hayvanlarımız için pansiyon hizmetleri, bakım hizmetleri, rehabilitasyon hizmetleri, veterinerlik hizmetleri verilecek. Bu hizmetleri sağlamadan önce hayvan sever topluluklarla bir araya gelip istişareler yapılacak. Varılan ortak kararlara göre hareket edilecek. İstekler farklı farklı. Biz canlıları hep sevdik. Ailemize ait küçük çiftliğimizde çok çeşitli hayvanlarımız var. Onlarla vakit geçirmek beni dinlendiriyor. Sokak hayvanları dostumuzdur” dedi.

KONUŞMALARDA MİLLET İTTİFAKI ADAYI ELEŞTİRİLDİ

Av. Tuncay Kılıç ve beraberindeki heyet, akşam saatlerine kadar Altınkum ve Zeytinli mahallelerinde temaslarda bulunup akşam yemeğinin ardından Akçay Cumhuriyet Meydanı’nda (Barbaros Meydanı) vatandaşlarla buluştu. Pakize Mutlu Aydemir, Yücel Yılmaz, Tuncay Kılıç ve beraberindeki partililer, meşaleler eşliğinde tezahüratlarla karşılandı. Yüzlerce Cumhur İttifakı destekçisine, Cumhur İttifakı Edremit belediye Meclis Üyeleri tanıtıldı ve konuşmalar gerçekleştirildi. AK Parti Balıkesir İl Başkanı Av. Ahmet Sağlam, AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı MHP’li Av. Tuncay Kılıç ve Cumhur İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz’ın konuşmaları büyük alkış topladı. Program, Balıkesir’in sesi olan Ege Türk Televizyonu ve sosyal medyadan canlı olarak yayınlandı. Konuşmacılar, Millet İttifakı Edremit Adayının mikrofon kazası, Kürdistan söylemi, ezan söylemi ve cami açıklamalarını eleştirdi.

“5 YILDIR EDREMİT YERİNDE SAYIYOR”

Coşkulu kalabalığa hitap eden Yücel Yılmaz, “Edremit’in sorunlarını biliyoruz. Devlet desteği, Büyükşehir Belediyesinin gücü ve Av. Tuncay Kılıç’ın tecrübeleriyle tüm sorunlar çözülecek, Edremit daha iyi yaşanılabilir bir kente dönüşecek. Hizmet bizim işimiz. Cumhur İttifakına desteğinizi sandıkta bekliyoruz. Edremit yatırımlarla hak ettiği konuma gelecek. Bundan şüpheniz olmasın” dedi.

Tuncay Kılıç ise, “Edremit’i marka şehir yapacağız. Önceki dönemlerimizde ilçemizin tanıtımını ulusal ve yerel basını kullanarak yapıyor, esnafımıza, yatırımcımıza para kazandırıyorduk. 5 yıldır Edremit yerinde sayıyor. Biz laf değil, hizmet üretiyoruz. Görüyoruz ki, artık vatandaşın sabrı tükendi. Laf değil hizmet bekliyorlar hizmet. Sayılı günler kaldı. Edremit, Cumhur İttifakı ile refaha kavuşacak. Tüm sorunlar çözülecek” dedi.

Akçay programının ardından milletvekili Aydemir ve Yücel Yılmaz, bölgeden ayrılırken, Av. Tuncay kılıç ve beraberindekiler, çok sayıda aracın oluşturduğu cumhur İttifakı konvoyu ile kırsal Yolören Mahallesi’ne gitti. Mahallede meclis üyesi adayları tanıtıldı ve Kılıç, mahalle halkı ile buluşup sorunlarını dinleyip yapacaklarını anlattı.