Edremit EMİTT’te farklı bir tanıtıma imza attı

0
798
KABOTAJ Kurtuluş

Edremit’in farklı tanıtımına sıcak ilgi

Dünyanın 5 büyük turizm fuarından birisi olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın (EMITT)22.’si 25-28 Ocak tarihleri arasında İstanbul Büyükçekmece TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde devam ediyor. 85 ülkeden 4800 katılımcının yer aldığı fuarda Edremit Belediyesi 3. Solanda yer alan standında ilçenin tanıtımını başarılı bir şekilde yapıyor. Edremit standında ilçenin tarihi antik kenti Antandros’dan yola çıkarak bugünkü İtalya’ya giderek Roma Kenti’ni kuran Aeneas, ve bölgenin geçiim kaynağı zeytini anlatan zeytin toplayan kadın heykelleri tanıtımlara ayrı bir renk kattı. Soğuk heykeller ile Edremit standı en farklı tanıtımlar arasında yer aldı.

İzmir Soğuk Heykel Atölyesi sanatçılarının el yüz ve kıyafetlerini özel boyalar ile boyayarak günde 8 saat boyunca birer saatlik performansları ile dikkatleri çekiyor. Aeneas ve Zeytinci Kadın heykelleri başta çocuklar olmak üzere TÜYAP’a gelen herkesin beğenisini topluyor. Edremit’in daha önceki tanıtım faaliyetlerinde de yer alan soğuk heykellerin önümüzdeki tanıtım faaliyetlerinde de kullanılacağı öğrenildi. Standı ziyaret eden ziyaretçiler soğuk heykellere sıcak ilgi gösterdi.

Zaman zaman ani hareketleri el ziyaretçileri anlık şaşırtan soğuk heykeller hakkında bilgi veren Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Metin Tunçer, tarihi Antandros kentinin ilçenin farklı değerlerinden olduğunu kültür turizmi açısından ayrı bir önem taşıdığını belirtti, “Tanıtım faaliyetlerinde ilçemizin tüm yönü ile daha iyi anlatılabilmesi için çalışıyoruz. Soğuk heykeller tanıtım faaliyetlerimize ayrı bir fark ve renk katıyor” dedi. Soğuk heykellerin yanı sıra halk oyunları gösterisi, zeytin ve zeytinyağı tadımları ilgiyle karşılanırken ziyaretçiler de soğuk heykelleri çok ilginç bulduklarını, farklı ve başarılı bir tanıtım olduğunu ifade ettiler.