Edremit Körfezi’de bayram dolu dolu geçti.

Çanakkale'inin Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinden Balıkesir'in Ayvalık ilçesinin Altınova Mahallesine kadar 145 kilometrelik sahil şeridine sahip Edremit Körfezi Ramazan Bayramını dolu dolu geçirdi.

0
591

Bayram tatili için Kuzey Ege’yi tercih eden tatilci de turizmci de oldukça memnun görünüyor. Yaz sezonuna bayramla birlikte dolu dolu bir giriş yaptıklarını belirten Ranmada Kazdağları Resort Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yağız Öngen Gazete Körfez muhabirine yaptığı açıklamada, “Bayram çok yoğun bir operasyonumuzdu ama çok güzel geçti. Tarih olarakta çok iyi bir tarihe denk geldi bayram. Havalarda ısındı. Dün hatta yağmur yağar diye korkuyorduk ama yağmadı. Bayramda hava da çok güzel geçti. Yaza iyi bir başlangıç oldu. İnşallah bayramla birlikte çok güzel bir sezon bizleri bekliyor. Biz hem bölge olarak hem otel olarak çok güzel bir bayram geçirdik. Sezonun da böyle bayramdaki gibi gitmesini arzu ediyoruz. Üç gün boyunca doluyduk. Hatta bu akşamda iyi bir doluluk var otelimizde. Hatta bu akşam çok daha düşük geçer diye düşünüyorduk ama hala insanlar dönmüyor. Tatilini bir gece daha uzatanlar var” dedi.

İstanbul’dan bayram tatili için Edremit’e gelen Bekir Özhan, “Bayram tatilimiz çok iyi geçti. Üç yıldır tatillerimi burada geçiriyorum. Bayram tatilimi Kazdağlarının eteklerinde geçirmek için de bu oteli seçtik. Eğlenerek mutlu bir bayram geçiriyoruz. Bölgenin doğası, havası, kültürü çok güzel. Eski yapıları gezdim, köyleri dolaştım” diye konuştu.

Ailesiyle Ankara’dan gelerek bayram tatilini Edremit Körfezi’nde geçiren Fatih Yıldırım da tatillerinin gayet güzel geçtiğini belirterek şunları söyledi;

“Bölge çok güzel. Oksijeni bol. Termal olanakları var. denizi, ormanı var. her şeyi yerinde tatil için bulunmaz bir yer.”

Ela Yıldırım ise tatilde eğlendiğini, bol bol denize ve havuza girdiğini söyledi.