Edremit Körfezi’nde bahar havası.

Hava sıcaklığının 16- 19 derece arasında seyrettiği Edremit Körfezi’nde vatandaşlar, Akçay, Ören, Ayvalık, Cunda, Altınoluk ve Güre de kordondaki çay bahçeleri ile banklara oturarak güzel bir gün yaşadı. Büyükler banklarda oturup çay içerken küçüklerde deniz kenarında oynadılar.

0
633

Balıkesir’in Edremit Körfezi son 3 yıldan buyana yaz tatili için yerli turistlerin ilk tercihleri arasında yer alırken, sömestr tatilinde de yoğunluk yaşanıyor.

Ulaşımdaki rahatlığı, Kazdağları’nın doğal güzellikleri ve sağladığı temiz havası ile tercih edilen Edremit Körfezi’nde hareketli bugünlere oldukça hareketli. Havanın hafif rüzgarlı ve parçalı bulutlu olmasına rağmen hava sıcaklığının 16- 19 derece arasında seyrettiği Edremit Körfezi’nde doğal güzellikleri yaşamak isteyenler özellikle Akçay’ı görmek için bölgeye geliyor.

Yazın yerli turistlerin yoğun ilgisini çeken ve Akçay’ın sembolü haline gelen içinden tatlı su çıkan kayalıklar yine ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Kayalıklara çıkan vatandaşlar burada bol bol hatıra fotoğrafı çekip,  özçekim yapıyorlar. Hem tatil, hem lise arkadaşlarıyla buluşma noktası olarak Akçay’ı seçtiklerini söyleyen üniversiteli gençler de Akçay’ın adını çok duyduklarını ve tatil için burasını seçtiklerini söyledi.

Özellikle Sarıkız heykeli önünde Kazdağı manzaralı fotoğraf çekilen vatandaşlar, 16 ila 19 derece arasında değişen hava sıcaklığında keyifli bir gün yaşadılar