Edremit Körfezi’nde bayram yoğunluğu

Balıkesir'in Ayvalık, Burhaniye, Edremit, Gömeç ile Havran ilçelerinin bulunduğu Edremit Körfezi'ndeki şehirlerarası otobüs terminalleri ve karayollarında bayram yoğunluğu yaşanıyor. Terminallerdeki yoğunluk nedeniyle bazı otobüs firmaları ek sefer koydu.

0
831
KABOTAJ Kurtuluş

Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir gibi illerden 4 günlük Ramazan Bayramı tatilini geçirmek için özel araçları ile Edremit Körfezi’ne gelenler, karayollarında yoğunluk oluşturuyor.

Özellikle, İstanbul, Bursa, İzmir ve Manisa yönünden Edremit Körfezi’ndeki tatil yerlerine geliş istikametinde yoğunluk yaşanırken zaman zaman sinyalizasyonların bulunduğu kavşaklarda oluşan araç yoğunluğunu azaltmak için polis trafik ışıklarına müdahale ederek geçişleri sağlıyor.

Başka kentlerdeki yakınlarına bayram ziyaretinde bulunmak isteyen Edremit ve körfezdeki diğer ilçelerde yaşayanlar, otobüs terminallerine akın etti. Otobüs firmalarının çoğunda yer kalmazken bazı firmalar ise ek seferler koydu.

Kuzey Ege’de bayramını geçirmek isteyen bazı tatilcilerin de havayolunu tercih etmesi nedeniyle Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nda da yoğunluk oluştuğu bildirildi.

Başka yerlere gitmek için son anda karar verenler terminallerde bilet bulmakta zorlanıyor. Edremit Şehirlerarası otobüs terminalindeki bir otobüs firmasının yetkilisi Doğan Yel Gazete Körfez

muhabirine yaptığı açıklamada, Otogarda bayram yoğunluğu yaşanıyor. Gidiş ve gelişlerde otobüslerimizde yer yok. Ancak biletlerini önceden alan yolcularımız gidip gelebiliyor. Vatandaşlarımızın sıkıntı çekmemeleri içn bir çok firma ek seferler koyuyor. Yolcu talebine göre onların mağduriyetini gidermek için biz elimizden geleni yapıyoruz” dedi.