Edremit Körfezi’ndeki otellerde “1 Mayıs” bereketi

İç turizmin başkenti konumunda bulunan Balıkesir'in Edremit Körfezi'ndeki turistik tesislerde bayram öncesi son tatil olan 1 Mayıs İşçi Bayramı'nda tatil yapmak isteyenlerin bir gün izin alarak tatillerini 4 güne çıkartmaları nedeniyle yoğunluk yaşanıyor.

0
1037
KABOTAJ Kurtuluş

Edremit Körfezi Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Yahya Yavuz, yaptığı açıklamada bölgenin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda da yoğun bir talep ile karşı karşıya olduğunu bildirdi.

Yavuz, “Bölgemize yine yoğun talep var. Antalya Turizm İşletmecileri Birliği ile Bodrum ve Kuşadası Turizm İşletmecileri Derneklerinin verdiği bilgi doğrultusunda bölgelerinin 1 Mayıs itibariyle dolduğunu bizimle paylaştılar. Ulaşımda tavan fiyat uygulaması nedeniyle havayolunu kullananlar mağdur olmasına rağmen tavan fiyat uygulamalarının aşılmasına rağmen talebin yüksek olduğu bilgisini aldık. Bizim bölgemizin büyükşehirlere olan yakınlığı ve fiyatların diğer turizm bölgelerine göre cazip olması ve hava koşullarının da bölgede çok güzel olması nedeniyle yoğun bir talep var. Doluluktan biz de nasibimizi alıyoruz. 23 nidanda olduğu gibi 1 Mayıs İşçiBayramı’nda da otellerimizde yüzde yüz doluluk oranına ulaşırız” dedi.

Edremit Belediyesi’nin turistik tesislerinin bağlı bulunduğu ed- Bel Limited Şirketi Genel Müdürü İbrahim Yakın da bölgenin ramazan öncesi son tatil olan 1 Mayıs’ta idari izin alanların tatillerini 4 güne çıkarmalarıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramındaki doluluk oranlarının yakalanacağını söyledi.