EDREMİT TARIMA DAYALI İHTİSAS SERA (SÜS BİTKİLERİ) OSB MÜTEŞEBBİS HEYET TOPLANTISI YAPILDI.

0
167
KABOTAJ KABOTAJ

EDREMİT TARIMA DAYALI İHTİSAS SERA (SÜS BİTKİLERİ) OSB ALANI OLARAK BELİRLENEN TAŞINMAZLARIN SATIN ALMA SÜREÇLERİ TAMAMLANDI.

TDİOSB müteşebbis heyet toplantısına; Kaymakam Ali Sırmalı, Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Edremit Ticaret Odası Başkanı Çoşkun Salon, Edremit Ziraat Odası Başkanı Ali Yılmaz Diker, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Belediye Başkan Yrd. Tümdeniz Çelebi, Hasan Güçlü Sakallı, Edremit Tar. Kal. Koop. Başkanı Fahrettin Yıldırım, Edremit Ticaret Odası Temsilcisi Yaşar Demirbağ, Akın Şentürk, Edremit Ticaret Borsası Temsilcisi Tarkan Denizer, Özkan Kostak, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi Murat Tuna, Uğur Güneri, Edremit Ziraat Odası Temsilcisi Ali Murat Temel, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Recep Budak, Zir. Müh. Muzaffer Kaşıkçı katıldı.
Toplantıya başkanlık yapan TDİOSB Başkanı Kaymakam Sırmalı;
OSB kurulması sürecinin sağlıklı ve planladıkları gibi ilerlediğini belirtti.
Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı; “İlçemizin lokomotif sektörlerinden olan tarım sektörünün geliştirilmesi, ürün çeşitliliğinin artması ve ekonomik olarak insanımızın bu sektörden doğrudan fayda sağlar hale gelebilmesi için girişimlerimizle geliştirdiğimiz Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİSOB Seracılık-Süs Bitkisi) projemizde önemli bir aşamayı daha geçmiş bulunuyoruz. OSB alanı olarak hazine adına tescil edilen taşınmazların satın alma işlemini tamamladık. Kısa süre zarfına alt yapı ve üst yapıları tamamlayacağımız projemiz kapsamında hedefimiz; 2020 yılında kesme çiçek ve saksılı çiçek üretimine geçerek süs bitkisi üretimine geçmektir.
Edremit’in ve insanlarımızın geleceği için son derece önemli olan ve bölgeye çok büyük ekonomik getirisi olacak projemizin bu aşamaya gelmesinde Projemizde müteşebbis olarak yer alan ve projemize destek veren kurumlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.