Edremit’in bağımsız başkan adayı Saka’ya esnaftan destek sözü

Edremit Belediye Başkanı Bağımsız Aday Kamil Saka; Edremit Organize Sanayi Esnafını ziyaret etti.

0
321
KABOTAJ Kurtuluş

Esnafların büyük ilgisi ile karşılaşan bağımsız belediye başkan adayı Kamil Saka’ya esnaflar büyük destek sözü verdi. Daha sonra Kızılkeçili Mahallesine giderek vatandaşlar ile sohbet etti. Kızılkeçili Mahallesinde yaptığı konuşmada Edremit’i satmamak için yola çıktığının altını çizdi.

Saka; “Edremit’i satmamak için yola çıktık. Çünkü biz Edremit’i sattırmamak için yola çıktık. Biz yemedik, yedirmedik, satmadık sattırmadık ama Edremit Belediyesi’ni hepinizin gurur duyacağı bir belediye haline getirdik” dedi.

Edremit’te 31 Marta tekrar belediye başkanı olacağını söyleyen Edremit Belediye Başkanı Bağımsız Aday Kamil Saka;” Ama bunun şartları vardır. Bu şartların başında Edremit’in hakkını, Edremit’in hukukunu, en önemlisi de Edremit’in doğasını, zeytinini koruyacak biri olman lazımdır. Yoksa daha büyük bina yaptırarak, daha kolay ruhsatlar verdirerek başkanlık yapılmaz Edremit’te. O günler geçti artık. Çünkü Edremitli son beş yılda nasıl bir belediye başkanlığı yapılacağını açık ve net bir şekilde gördü.” Dedi.

Başkan Saka; “Biz yola çıktığımızda bizimle beraber olup şu anda aramızda olmayan arkadaşlarımız var. Korktular, ama unutmayın ki zafer direnenlerindir direnenlerin olacaktır. Ve şunu hiçbir zaman unutmayın ki biz manda ve himayeyi kabul edenlerin torunları değil, biz direnişi kabul edenlerin torunlarıyız. Bizim bir tek ortak paydamız var. O ortak paydamız Misaki Milli sınırlarının bölünmez bütünlüğü içerisinde laik demokratik cumhuriyetin ilelebet devamıdır. Bu doğrultuda bizimle beraber hareket edecek olan herkese kucak açarız. Herkesle işbirliği içine gireriz. Bu konuda bize sonsuz destek olan Sevgili Vatan Partisi İlçe Başkanı ve İl Başkanı başta olmak üzere tüm Vatan Partili dostlarıma, Edremit ve Edremitliler adına bir kez daha teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.