Edremit’in güvenliği için imza attılar

0
838

Edremit’te mevcut  kent güvenlik yönetim sistemi güçlendiriliyor.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde “Kent Güvenlik Yönetim Sistemi”nin güçlendirilmesi için belediye ile emniyet müdürlüğü arasında protokol imzalandı.ilçe kaymakamı Ali Sırmalı,  belediye başkanı Kamil Saka ve emniyet müdürü Tolga Alpay’ın imzaladığı protokol ile ilçedeki kamera sayısı 61’e yükselecek.

Edremit Belediye Başkanlık makamında gerçekleşen törene kaymakam Ali Sırmalı, belediye başkanı Kamil Saka, emniyet müdürü Tolga Alpay, jandarma komutanı Özkan Kavak ve sahil güvenlik komutanı Aytaç Bayırlı  katıldı.

İmzalanan protokol ile Edremit Belediyesi tarafından, emniyet müdürlüğü sorumluluk bölgesinde 16’sı belirlenen 9 yeni noktaya olmak üzere 30 kamera mevcut sisteme ilave edilecek. Yenileriyle birlikte ilçedeki kamera sayısı 61 olacak.

Çalışmaların Edremit Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından Haziran ayına kadar tamamlanarak Emniyete devrinin yapılacağı bildirildi.

Protokol imza töreninde açıklama yapan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit’in güvenli ve huzurlu bir kent olabilmesi için tüm kurum ve kuruluşlarla koordinasyon içersinde hareket ettiklerini belirtti.

Kaymakam Sırmalı, “İlçemizin özellikle yaz aylarındaki nüfus yoğunluğunun artmasıyla birlikte suç potansiyelinin en aza indirilmesi ve günlük yaşamda asayiş ve trafik olayları ile ilgili kontrol ve denetim noktasında elektronik denetim sistemleri büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda gerek jandarmamız, gerek emniyet birimimiz olsun tüm güvenlik güçlerimiz vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için canla başla çalışıyor. Edremit Belediyemiz ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüz arasında imzaladığımız protokol ile ilçemizdeki Kent Güvenlik Yönetim Sistemimiz daha güçlü hale gelecek; suçluların yakalanmasında ve olumsuz durumlara karşı güvenlik birimlerimize kolaylıklar sağlayacak. Bu kapsamda daha önce İlçe Belediyemiz tarafından jandarma sorumluluk bölgesinde bulunan mahallelerimize güvenlik kamerası takılmıştı. Şimdi de ilçe merkezimizde bulunan kent güvenlik yönetim sistemimize yeni ilaveler yapılmıştır. İhalesi ve satın alma işlemleri Belediyemiz tarafından yapılacak olan güvenlik kameraları İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün belirlediği noktalara takılacaktır.  Bu konuda katkılarından dolayı Edremit Belediyesine ve diğer kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Yeni sistemin bir an önce faaliyete geçmesini temenni ediyorum. İlçemize hayırlı olsun” dedi.