Edremit’in öğrencileri üniversiteye hazır

BENGİ-Hedef 3’te 3 Projesi kapsamında Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünce 12. sınıf öğrencileri için düzenlenen TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve AYT (Alan Yeterlilik Testi) II. dönem sınavları yapıldı.

0
342
KABOTAJ BAYRAM

Edremit’te 6’sı özel okul, 12’si resmî okul olmak üzere 18 lisede 135 dakika süren TYT sınavına giren öğrenciler, ikinci günde 180 dakikalık AYT sınavına katıldılar.

BENGİ-Hedef 3’te 3 Projesi; Edremit’in akademik başarısını artırmak, il başarı sıralamasında üst sıralarda yer almasını sağlamak, öğrenci başarısını olumsuz yönde etkileyen durumları ortadan kaldırmak amacıyla Edremit’teki tüm resmi – özel ortaokul ve liselere yönelik olarak hazırlanarak 2017-2018 eğitim – öğretim yılından itibaren Edremit’te uygulanmaya başlandı. Bu amaçla, her eğitim – öğretim yılının, her iki döneminde resmî – özel liseler için birer TYT ve AYT, resmî – özel ortaokullar için birer KDS ve LGS Deneme Sınavı uygulanıyor.

BENGİ-Hedef 3’te 3 Projesi kapsamında Edremit’in 25 resmî – özel ortaokulunda düzenlenecek olan Kazanım Değerlendirme Sınavı (KDS) ve Liselere Giriş Sınavı (LGS) 2 Mayıs 2019 Perşembe günü uygulanacak. 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri KDS’ye; 8. sınıf öğrencileri ise LGS’ye katılacak.