Edremit’in yeni muhtarları

KAYMAKAM SIRMALI MAZBATASINI ALAN MUHTAR VE AZALARI TEBRİK ETTİ

0
407

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçiminde mahallerinde seçimi kazanarak mazbatalarını alan 47 mahalle muhtarını ve azaları tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.
Edremit ilçemizde 31 Mart Yerel Seçimlerinde Merkez ve kırsal mahalle muhtarlık görevine seçilen 47 muhtarı, İlçe Seçim Kurulundan mazbatalarını alarak görevlerine başladı.
Kaymakam Ali Sırmalı, yerel seçimi kazanan mahalle muhtarları ile kaymakamlıkta bir araya geldi.

KAYMAKAM SIRMALI “İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN”

Seçimi kazanarak mazbatalarını alan muhtarlarla tek tek sohbet ederek hayırlı olsun dileklerinde bulunan Kaymakam Sırmalı; “Öncelikle yeni seçilen muhtarlarımızı tebrik ediyorum. Muhtarlık müessesesi; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biridir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Bizler “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturu ile hareket ederek milletimize hizmet etmekle mükellefiz. Devletimizin var olabilmesi milletimizin huzuru ve refahına bağlıdır. Şartlar ne olursa olsun milletimiz her daim devletin şefkatli ve merhametli yüzünü görmek ister. Bu nedenle devleti yönetenler, devleti temsil edenler, devlet adına çalışanlar, hepsi millete hizmet etmekle mükellef olduklarını unutmamalıdır. Bu nedenle yeni seçildiğiniz mahallelerinizde görev yapacağınız süre boyunca devletimizin şefkatli, merhametli ve güler yüzünü vatandaşlarımıza göstermelisiniz. Bu duygu ve düşüncelerle yeni seçilerek mahallelerinde görevlerine başlayan muhtarlarımıza başarılar diliyorum” dedi.
Edremit ilçesinde kadınlar, mahalle muhtarlığında da önemli bir başarıya imza attığını ifade eden Kaymakam Sırmalı; “ Edremit tarihinde daha önce en fazla 5 olan kadın muhtar sayımız 31 Mart seçimleriyle birlikte 7’ye yükseldi. Bu nedenden dolayı kadın muhtarımızı ayrıca tebrik ediyor, yeni görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.
Muhtarlar ve azalarıyla tek tek ilgilenen ve fotoğraf çektiren Kaymakam Sırmalı’nın bu ilgisinden dolayı muhtarlar teşekkürlerini sundular.