Edremitli Esnaflardan TSK Güçlendirme Vakfı’na destek

-Edremit Kahveciler Otelciler ve Gazinocular Esnaf Odası, üyeleri ve diğer esnafları da kapsayan büyük bir kampanya düzenleyerek, 27 Mart günü iş yerlerinde elde edecekleri tüm kazançlarını Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışlayacaklarını açıkladı.

0
672
KABOTAJ Kurtuluş

Esnaf odasından Mehmetçik’e destek

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Kahveciler Otelciler ve Gazinocular Esnaf Odas’nın kampanya çağrısına destek veren ilçe esnafı, bir günlük gelirini Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Güçlendirme Vakfı’na bağışlayacak.

Afrin’de düzenlenen Zeytin Dalı Operasyonu başladığı günden itibaren kahraman Türk ordusuna esnaf ve duyarlı halkın destekleri kesilmiyor. Edremit ilçesinde yüzlerce üyesi bulunan Edremit Kahveciler Otelciler ve Gazinocular Esnaf Odası, başlattığı kampanya ile gönüllü katılımcı esnafların 27 Mart günü iş yerlerinde elde edecekleri gelirin tamamını Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışlayacak.

Kampanya ile ilgili duyuru afişlerini gönüllü iş yerlerine asan oda başkanı Mustafa Aydoğan ve yönetim kurulu üyeleri, oda üyesi olmayan iş yerlerinden de destek gördü. Farklı meslek odalarına üye olan esnaflar da kampanyayı desteklemeye başladı. Başkan Aydoğan başlattıkları kampanya ile Mehmetçiklere yanlarında olduklarını göstermek istediklerini kaydeden başkan Aydoğan, esnaflardan yoğun ilgi gördüklerini söyledi.

 

Başkan Aydoğan, “Edremit Kahveciler Otelciler ve Gazinocular Esnaf Odası yönetim kurulu olarak, odamızın üyelerine sembol niteliğinde bir kampanya hazırladık. Kahraman ordumuz, yurt içinde ve yurt dışında ülkemize yönelik her türlü kirli oyunları, saldırıları bertaraf etmiş, tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlıklar, fedakarlıklar göstermiştir. Bu bilinçte olan odamızın şerefli üyeleri, ülkesini, vatanını kendisinden daha çok seven esnaflarımız, 1 günlük kazançlarını sembolik olarak Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışlayacaktır. Odamız yönetimi, bu kampanyaya katılan üyelerimizin o gün kullandıkları çay ve şekeri karşılayacaktır. Şunu iyi bilmeliyiz ki, kahraman ordumuz ne bizim yardım, nede bağış gibi bir talebi olmamıştır. Zaten şu anda ihtiyaçları da yoktur. Onur ve şerefli esnaf teşkilatımızın, kahraman ordumuzun yanında olduğunu göstermek, onlara moral ve motivasyon vermek için böyle bir kampanyayı düzenlemeye karar verdik. Gerek duyulursa bu esnaf teşkilatımızın her ferdi, vatanı için canını seve seve vermeye hazırdır. Bu kampanyaya destek veren tüm duyarlı esnaf teşkilatımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve emniyet mensuplarımıza başarılarının devamını diliyorum. Esnafımıza da bol kazançlar diliyorum” dedi.

Kampanyaya katılım sağlayan gönüllü işletmeciler de, oda yönetimine teşekkür etti ve memnuniyetlerini dile getirdi.