EDREMİTLİ HAYIRSEVERLER 3 OKUL YAPTIRIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Edremit’te yıkımına karar verilen üç okulun yerine hayırsever vatandaşların desteğiyle yenilerinin yaptırılması amacıyla Edremit Kaymakamlığı’nda protokol imza töreni gerçekleştirildi. Okulların bahçe ve peyzaj düzenlemeleri de Edremit Belediyesi tarafından yapılacak.

0
120
KABOTAJ BAYRAM

İmza törenine Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdür Yakup Özbek ve hayırsever vatandaşlar; Mehmet Ertaş, Agah Ferhatoğlu ve Mehmet Çiftçi’nin katılımıyla 3 okulun yeniden yapılmasıyla ilgili protokol imza töreni gerçekleştirildi.

Vali Hasan Şıldak yaptığı açıklamada: “İl ve ilçemizde yeni okullar yapılması ve eğitimde açık oluşmaması için gayret gösteriliyor. Bu kapsamda 3 hayırsever vatandaşımız, ilçemizde yıkımı gerçekleştirilecek olan 5 okuldan 3’ünün yapımını üstlenerek büyük bir destek sağladılar kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Edremit’te eğitime destek vermek amacıyla hayırseverler tarafından yaptırılan okulların sayısının gün geçtikçe arttığını kaydeden Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı; “Balıkesir Valimiz Hasan Şıldak ve eğitime destek veren hayırseverlerimizin katılımı ile bugün protokol imza törenini gerçekleştirmekten dolayı memnuniyet duyuyorum. Geleceğimizin güvencesi çocuklarımız adına yapılan her çalışmada hayırseverlerimizin büyük desteğini görüyoruz.  Özellikle eğitim alanında yapılan her destek hem ilçemizin hem de ülkemizin kalkınması açısından çok büyük öneme sahiptir. Hayırseverlerimiz ilçemiz ile alakalı güzel çalışmalarda her zaman yanımızda olmuşlardır. Bu kapsamda ilçemizde okul, kütüphane ve eğitim alanında desteklerini esirgememişlerdir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilçemizde yıkımına karar verilen 5 okulun 3’ünü; 24 derslikli Cumhuriyet İlkokulu, 12 derslikli Dokuz Eylül Ortaokulu ve 12 derslikli Avcılar Ortaokulunu hayırsever destekleriyle ilçemize kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah en kısa zamanda okullarımızın yapımına başlanılarak, öğrencilerimizin eğitimine hazır hale getirilmesini hedefliyoruz” şeklinde onuştu.

İmzalanan protokol kapsamında okul yapımı deprem dayanıklılığı olmaması sebebiyle yıkımına karar verilen 5 okulun 3’ü 24 derslikli Cumhuriyet İlkokulu, 12 derslikli Dokuz Eylül Ortaokulu ve 12 derslikli Avcılar Ortaokulu olarak Edremit’e kazandırılacak.

Okulların bahçe ve peyzaj düzenlemelerinin yapımıyla ilgili protokole imza atan Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, eğitime yapılan yatırımın ülkemizin en değerli yatırım olduğunu ifade etti.

Arslan, “Deprem dayanıklılığı olmayan 3 okulumuzun yapımını Edremitli hayırsever vatandaşlarımız üstlendi. Çevre, peyzaj ve bahçe düzenlemelerini de Edremit Belediyesi olarak biz üstlenerek eğitime ve geleceğe katkı sağlayacağız. Protokole destek veren Balıkesir Valimiz Hasan Şıldak’a, Edremit Kaymakamımız Ali Sırmalı’ya ve hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Yolun başında söz verdiğimiz gibi eğitime verilen her türlü desteğe ortak olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.