Edremitli öğretmenler KPSS hazırlık kitabı yazdı.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde iki Ahmet Tarım ve Soner Karataş isimli iki öğretmen “Tarihin kırbacı” adını verdikleri Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) hazırlık kitabı yazdı. Tarih ağırlıklı ve konu anlatımlı olarak 2 bin adet bastırılan kitap internet üzerinden 19.44 TL’den satılıyor.

0
1078
KABOTAJ Kurtuluş

Edremit’te faaliyet gösteren özel bir okulda tarih ve sosyal bilgiler öğretmeni olarak görev yapan iki arkadaş, tüm adayların faydalanabileceği genel kültür ağılıklı kitapta sorular akıcı bir dille anlatılıyor.

Ahmet Tarım, “ Yazdığımız kitap KPSS’ye hazırlık kitabı. Bütün alanlara hitap ediyor. Orta öğretim, lisans, ön lisans mezunları bu kitaptan yararlanabilir. Hazırladığımız kitabın kendine özgü bir tasarımı var. Bu kitap açık öğretim kitapları, MEB kitapları ve bilimsel kitaplar incelenerek hazırlandı. KPSS kitaplarında bir ilktir bu. Bizim kitabımız Eylül ayından sonra çıktığı için tüm güncellemeler kitabın içerisinde yer alıyor” dedi.

Tarım kitabın piyasaya çıkalı bir hafta olmasına karşın yoğun bir ilgiyle karşılandığını ve ikinci baskı için hazırlık yaptıklarını söyledi..

Kitabın 350 sayfadan oluştuğunu belirten Sonar Karataş ise “Kitabımız tüm KPSS’ye hazırlanan öğrencilere hitaben hazırlandı. Tarih alanına yönelik ve tüm alanların pişman olmayacağı bir kaynak ve kitabın içeriği boğmuyor çalışanları. Tarih kitapları ilk bakıldığında yorucu gelebilir, kitabın kapağı kaldırıldığında içeriğinde boğulabilirsiniz ama bizim kitabımızın içeriğinde boğulmuyorsunuz. Kitabın akışı gözü ve zihni yormayacak şekilde” diye konuştu.

Öğretmenler Edremitli yazar olarak ilçe halkının kendilerine ve kitaplarına destek olmalarını istediler.