Edremit’te 80 çocuk gökyüzüyle buluştu.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde 5. Kez düzenlenen Mysia Uluslararası Havacılık Festivali’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında uçağa binmemiş çocuklar bugün gökyüzü ile buluşturuldu. Mysia Uluslararası Havacılık Festivali kapsamında Edremit’te yaşları 7 ile 12 arasında değişen 80 çocuk uçuruldu.

0
678
KABOTAJ Kurtuluş

Körfez Sportif Havacılık Kulübü tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Mysia Uluslararası Havacılık Festivali kapsamında 80 çocuk Balıkesir – Koca Seyit Havalimanı’ndan havalanan uçuş okullarına ait uçaklara bindirilerek uçuruldu.

Edremit ilçesinde eğitim veren uçuş okullarının eğitim uçakları ile yapılan uçuşlarda çocukların heyecanı ve mutlulukları yüzlerine yansıdı.

Yaklaşık 2.5 saat süren uçuşlar sonrasında uçağa binen çocuklardan Efe Karazeybek, “Bugün uçtuğum için çok mutluyum. Zaten ben 5 yaşından beri pilot olmak istiyordum. Bunu bugün az da bir nebze gerçekleştirdim. Uçak havalandığından beri kendimi gökyüzüne ait hissettim. Cidden çok güzel bir duygu. Tarif edilmez yaşanır sadece” dedi.

Kayahan Koçak, uçacağa bindiği için çok heyecanlı olduğunu belirterek, bunun ikinci binişi olduğunu söyledi.

Miraç Efe Yöndem de “Çok heyecanlıyım. Diyecek bir şey bulamıyorum. Ama ben de pilot olmak istiyorum” diye konuştu.

Çocukların uçurulmasında yer alan Girne Amerikan Üniversitesi Uluslararası Havacılık Akademisi uçuş öğretmeni Sezai Demirseren, “Bugün etkinliğin ilk günüydü. Bir çok havacılık şirketi bu etkinliğe katıldı. Biz de üniversite olarak, uçuş okulu olarak buradayız. Amacımız halkımıza, özellikle geleceğimizin garantisi olan gençlere havacılığı sevdirmek, onlara bu sevgiyi aşılamak ve bu sektörde, bu yolda Türk Havacılığının ilerlemesi için elimizden gelen katkıyı yapmak. Bizim burada bulunuş amacımız özellikle özendirmek ve insanların bu sektöre olan ilgisini arttırmak” ifadelerini kullandı.