Edremit’te çay kenarındaki kaçak iskeleler yıkıldı.

Balıkesir'in Edremit ilçesi Altınkum ve İkizçay Mahallesi'nden geçerek denize dökülen Zeytinli ve Kızılkeçili çaylarının kenarında kaçak olarak yapılan iskele, çardak, baraka ve bahçeler, Belediye ekipleri tarafından kaldırıldı.

0
836
KABOTAJ Kurtuluş

Edremit’in Altınkum ve İkizçay Mahallesi’nde denizle buluşan Zeytinli ve Kızılkeçili Çayları kenarlarında bulunan vatandaşların ortak kullanım alanını işgal eden iskele, çardak, baraka ve bahçe çitleri Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yıkılarak kaldırıldı.

Çay kenarında tekne bağlama gerekçesi ile izinsiz olarak yapılan iskele ve çardak gibi platformlar zamanla çitle çevirilerek baraka ve sebze meyve bahçelerine dönüşmeye başlayınca Belediye Yapı Kontrol Müdürlüğü ile Fen İşleri ve Zabıta ekiplerinin gözetiminde yıkım yapıldı. Önceden yapılan uyarıyla bazı vatandaşlar kendileri kaldırırken uyarıya rağmen kaldırılmayanlar ise ekipler ve iş makineleri yardımıyla yıkılarak çay kenarları temizlendi.

Edremit Belediyesi Yapı Kontrol Müdürü Meliha Ebru Poyraz, “Çay kenarında platform niteliğinde ki ahşaptan veya metal malzemeden imal edilmiş, kaçak, ruhsat ve ruhsatsız yapı niteliğinde ki imalatlar kaldırılmıştır. Çay ve dere kenarlarında de doğal niteliğini bozucu bu tip uygulamalara bundan sonra da izin verilmeyecektir” dedi.