Edremit’te CHP delege seçiminde gerginlik

-Balıkesir’in Edremit ilçesinde CHP’de iki listenin yarıştığı delege seçimlerinde gerginlik yaşandı. Belediye başkanı Kamil Saka’nın bir partiliye küfrettiği ileri sürüldü. -CHP İlçe Başkanı Yusuf Sel, “Bu tür şeyler olacaktır. Bazı arkadaşlarımız zaman zaman heyecanlarını dizginleyemeyebilirler” dedi.

0
761
KABOTAJ Kurtuluş

Edremit Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) ilçe başkanlık binasında gerçekleştirilen delege seçimlerinde mavi ve beyaz renkli iki liste yarıştı. Mevcut Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın ve Zeytinli Beldesi eski Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın desteklediği listelerinin yarıştığı delege seçimleri gergin bir ortamda yapılırken, yaşanan tartışma kavgaya dönüştü.

Çıkan arbedede belediye başkanı Saka’nın bazı partililere küfrettiği iddia edildi. Arslan’ın da Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş’a omuz attığı ve listeleri taşıyan bir bayan partilinin eline vurduğu öne sürüldü.

Taraflar kavganın çıkış nedeni ile ilgili birbirini suçladı. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.  Çevik Kuvvet ekipleri de önlem aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, gazetecilere yaptığı açıklamada,“47 mahallemizden 43’ünde delege seçimlerini gerçekleştirdik. 4 mahallemiz kaldı. Sonuçların partimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu tür şeyler olacaktır. Bazı arkadaşlarımız zaman zaman heyecanlarını dizginleyemeyebilirler.  Bu akşam yaşananlarda ondan ibarettir. Büyütülecek herhangi bir şey yoktur” dedi.

Çıkan kargaşada darp sonucu iki partili yaralanırken, bir kişi gözaltına alındı.