Edremit’te “Ege’den fısıltılar” resim sergisi açıldı.

Balıkesir'in Edremit ilçesinde ressam Haluk Özyurt, “Ege'den fısıltılar” adını verdiği üçüncü kişisel resim sergisini açtı.

0
876
KABOTAJ BAYRAM

Yaklaşık 26 yıl resim çalışmalarını memleketi Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde sürdüren ressam Haluk Özyurt, iki yıl önce yerleştiği Edremit’te üçüncü kişisel sergisini açtı.

İlçeye bağlı Güre Mahallesi’nde bulunan Sarıkız Kazdağı Etnografya galerisinde “Ege’den fısıltılar” adını verdiği kişisel sergisini açan Özyurt, Ege Bölgesi’ndeki bir çok il ve ilçeyi kapsayan manzaralardan oluşan 32 yağlı boya tablosunu Ramazan Bayramı’nda sanatseverlerle buluşturdu.

Uzun yıllar kurumsal şirketlerde yöneticilik yaptığını belirten ressam Özyurt, “Resim tutkum beni şirketlerdeki yöneticilik görevimden istifa ettirdi. 28 yıldır profesyonel olarak ressamlık yapıyorum. “Ege’den fısıltılar” adını verdiğim bu üçüncü kişisel sergimde Ege Bölgesi’nin sayfiye ve kırsal kesimlerinin doğal güzelliklerini içeren yağlı boya resimlerimi sanatseverlerin beğenisine sundum” dedi.

Özyurt’un “Ege’den fısıltılar” resim sergisi 28 Haziran gününe kadar Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi’nde her gün saat 16.00 ile 23.00 arası gezilebilecek.