Edremit’te “Hayvanlar alemi” resim sergisi

Balıkesir’in Edremit ilçesinde ressam İnayet Çeltikçi, “Hayvanlar alemi” akrilik boya ve kara kalem resim sergisi açıldı.

0
577
KABOTAJ KABOTAJ

Ressam İnayet Çeltikçi, sokak hayvanlarına dikkat çekmek ve ailelerin çocuklarını hayvan beslemeye, sahiplenmeye özendirmelerine ön ayak olmaları amacıyla “Hayvanlar alemi” adlı sergisini Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesinde açtı.

Serginin açılış kurdelesini Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, ressam İnayet Çeltikçi ve fotoğraf sanatçısı Haşmet Demirbil birlikte kesti.

Sergi açılışında konuşan belediye başkanı Saka, “Edremit son yıllarda daha çok kültürel faaliyetlerle anılmaya başlandı. Yaptığımız çalışma ve çabalarla sanatsal ve kültürel anlamı Edremit’te ağırlıklı kılarak bu tür sergilerin açılmasında on ayak olduk, destek olduk. Arkadaşlarımız bu anlamda ciddi çalışmalar içine girdiler. Sanatçılarımız da buna karşılık Edremit’in değişik köşelerinde eserlerini sergilemeye başladılar” dedi.

Ressam Çeltikçi de “Resimlerimde fark yaratmaya çalışıyorum. Sokak hayvanlarına dikkat çekmeye çalışıyorum. Mümkün olduğu kadar ailelerin çocuklarını hayvan beslemeye, sahiplenmeye ön ayak olmalarını istiyoruz. Hayvan figürlerinin yer aldığı resimlerin olduğu bir sergi olsun istedim. Ayrıca bu sergiden elde edilen geliri ile de kursiyer öğrencime burs vereceğim” diye konuştu.

“Hayvanlar alemi” adlı sergi 27 Ocak gününe kadar Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesinde gezilebilecek.