Edremit’te iş yeri yangını

Edremit ilçesi Küçük Sanayi Sitesinde yangın paniği yaşandı. Yangında 2 iş yeri alevlere teslim oldu, 4 dükkan ise kısmen etkilendi.

0
701
KABOTAJ Kurtuluş

Balıkesir’in Edremit Küçük Sanayi Sitesi’ndeki bir iş yerinde çıkan yangın, bitişik dükkanlara da sıçradı. 6 işyerini etkileyen yangında 2 iş yeri tamamen yandı.

Alınan bilgilere göre, ilçenin Hamidiye Mahallesi’nde kurulu Küçük Sanayi Sitesi 542. Sokak’taki bir iş yerinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler kısa sürede iş yerini tamamen sardı. Alevleri gören vatandaşlar, durumu itfaiye ve polise bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine giden Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 5 söndürme aracı ve itfaiye erleri yanan iş yerlerinde söndürme çalışması başlatı.

Alevler, kısa sürede bitişik iş yerlerine de sıçradı. İş yerlerinin kapı ve camları kırılarak müdahaleye başlanan yangın yaklaşık yarım saat süren çalışmalar neticesinde kontrol altına alındı.

Yangını gören sanayi esnafı korkulu gözlerle çalışmaları izledi. Alevlerden etkilenen 6 iş yerinden 2’si tamamen kullanılamaz hale geldi. Diğer 4 dükkan ise kısmen zarar gördü. Tamamen yanan oto yedek parça dükkanında soğutma çalışmaları devam ederken, su basan bir deponun yetkilileri tahliye çalışmaları başlattı.

Yaklaşık 2 saat süren soğutma çalışmalarının ardından yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için soruşturma başlatıldı