EDREMİT’TE KAMU KAYNAKLARI EMİN ELLERDE

Ülkemizin ortaya koyduğu hedeflerine katkı sağlayabilmek adına Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’nın talimatıyla hazırlanan ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından başarılı bulunarak desteklenen “Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi (KBS)” Teknik Destek Eğitimi sertifika töreni Edremit Meslek Yüksekokulu Konferans salonda gerçekleştirildi.

0
974
ÇEVRE GÜNÜ

Balıkesir’in Edremit İlçesinde kamu kaynaklarının etkin, verimli ve ekonomik bir şekilde kullanılmasına yönelik olarak hazırlanan ve 3 gün teorik, 2 gün bilgisayar uygulamalı olarak verilen teknik destek eğitimi ile yetkilendirilmiş kullanıcılara “Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi” ile ilgili uzmanlık eğitimi verilerek kullanıcıların yeterliliğinin artırılması sağlandı.

Sertifika töreninde açıklama yapan Kaymakam Sırmalı:” Mevcut kaynakların etkin, etkili, ekonomik ve verimli bir şekilde kullanılması bilinciyle Edremit Kaymakamlığı ve Edremit Mal Müdürlüğü ortaklığıyla hazırladığımız ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından başarılı bulunarak teknik destek hibesi kazanan “Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi (KBS) Teknik Destek Eğitimi 5 gün boyunca toplam 30 saat süreyle verilerek başarıyla tamamlanmıştır.

İlçemiz kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan gerçekleştirme görevlileri ve harcama yetkilerinden 78 yetkili kullanıcı; KBS teknik destek eğitimi kapsamında 3 gün teorik, 2 gün uygulamalı eğitimler almıştır. Eğitimlerimiz kapsamında bizlere ev sahipliği yapan Edremit Ticaret Odamıza ve Edremit Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğümüze teşekkür ederim. Ayrıca eğitimimizin başarıyla uygulanmasını sağlayan Değerli Hocamız Sağlık Bakanlığı Tıbbi İlaç ve Cihaz Kurumu Strateji Geliştirme Daire Başkanımız Sayın Soner Yeşilırmağa’da ayrıca teşekkür ederim. 5 gün boyunca verilen KBS sistemi ile bundan sonra; mali disiplinin sağlanması ve harcamaların kontrol edilmesi, stratejik önceliklere göre kaynak tahsisi ve tahsiste etkinliğin sağlanması, kaynakların yönetimi ve kullanımında operasyonel verimlilik sağlanması ile kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması sağlanarak kaynak israfının önüne geçilecektir.

Bu nedenle eğitimimizi başarıyla tamamlayan 78 kullanıcıya da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Proje kapsamında gerçekleşen eğitime katılan çok sayıda katılımcıya uzmanlık sertifikaları Kaymakam Ali Sırmalı, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Soner Yeşilırmak, Yrd.Doç.Dr. Raif Sakin, Yrd.Doç. Tuğba Öncül Abacıgil, Edremit Ticaret Odası Başkan Yrd. Onur Süer, İlçe Malmüdürü Musa Asır tarafından verildi.