Edremit’te karma fotoğraf sergisi

Balıkesir'in Edremit ilçesinde 14 sanatçıdan oluşan Tralleis Fotoğraf Topluluğu, 42 fotoğrafla karma sergi açtı. Edremit'te açılan karma sergi yoğun ilgi gördü.

0
627

Edremit Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesinde açılan sergide biri lise öğrencisi olmak üzere 14 fotoğraf sanatçısının çektiği karma fotoğraflar yer alıyor.

Tralleis Fotoğraf Topluluğu adını taşıyan ve genelde köy teması üzerine çalışan sanatçıların çektiği fotoğraflardan oluşan serginin açılışını Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş yaptı.

Ertaş, “Belediye olarak sanata çok önem vermekteyiz. Sanatın hangi dalı olursa olsun sanatçılarımızdan gelen teklifleri en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Bu sergide de çok güzel fotoğraflar yer alıyor. Çekenlerin ellerine sağlık” dedi.

Amaçlarının sanatı halkın ayağına götürmek olduğunu kaydeden Tralleis Fotoğraf Topluluğu Sanat Danışmanı Sema Üren, “Köy projeleri dışında çektiğimiz kareler de oluyor. Bu da onlardan birleşmiş karelerden oluşan bir sergi. Bu sergimizde 14 sanatçının çektiği 42 fotoğraf yer alıyor. Sergimiz pazar gününe kadar açık olacak” ifadelerini.