Edremit’te kepler havaya atıldı

Balıkesir Üniversitesi Edremit, Altınoluk ve Havran Meslek Yüksek Okulları 2018-2019 yılı mezunları düzenlenen tören ile mezuniyet belgelerini aldılar. Şükrü Tunar Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle 169 öğrenci okullarından mezun olup keplerini havaya fırlattı.

0
431
KABOTAJ KABOTAJ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan mezuniyet töreninde Edremit, Altınoluk ve Havran MYO’nun dönem birincileri duygu ve düşüncelerini belirten birer konuşma yaptılar. Daha sonra Edremit Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Raif Sakin, Altınoluk Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Selami Selvi ve Havran MYO Müdürü Prof.Dr. Fahri Akçakoyunve Balıkesir Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Turgut Kılıçgünün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptılar.

Törende konuşma yapan ve öğrencilere, ailelere ve öğretmenlere seslenen Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı: ” Sevgili gençler, geleceğimiz artık sizlere emanet. Ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşması için sizlere güvenimiz tam. Bu nedenle inanıyorum ki bugün mezun olan bir çok gencimiz Türkiye’de çok önemli noktalarda, çok önemli görevler üstlenecek. Mezun olan öğrencilerimize yeni yaşamlarında sağlık ve başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun” dedi.

Öğrencilerin ailelerine de seslenen Kaymakam Sırmalı: ” Sevgili veliler, bin bir zorluklarla okuttuğunuz çocuklarınız bugün mezun oluyor. Onlarla ne kadar gurur duysanız azdır” dedi.

Son olarak Öğretmenlere seslenen Kaymakam Sırmalı: “Öğrencilerimizin yetişmesinde en önemli fedakarlığı gösteren öğretmenlerimize de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Okullarında ve bölümlerinde dereceye giren öğrencilere Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Balıkesir Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Turgut Kılıç,Edremit Belediye Başkan Vekili Filiz Sırma Uluçbaşarı belgelerini verdi. Daha sonra öğrenciler mezuniyet belgelerini iki yıl boyunca eğitim aldıkları öğretmenlerinin ellerinden aldılar. Törenin sonunda öğrenciler sahneye davet edilerek kep atma töreni coşkulu bir havada gerçekleştirildi.

Törene; Balıkesir Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Turgut Kılıç, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkan Vekili Filiz Sırma Uluç,  Balıkesir Üniversitesi Edremit M.Y.O. Müdürü Dr. Raif Sakin, Yrd. Doç. Dr.Tuğba Öncül Abacıgül, Balıkesir Üniversitesi Altınoluk M.Y.O. Müdürü Doç. Dr. Selami Selvi, Havran MYO Müdürü Prof.Dr. Fahri Akçakoyun, siyasi parti temsilcileri, öğretim görevlileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.