Edremit’te Kurban Bayramı tedbirleri toplantısı yapıldı

Balıkesir’in Edremit ilçesinde yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla vatandaşların bayram tatilini huzur içinde geçirmelerini sağlamak amacıyla Kaymakam Ali Sırmalı başkanlığında ilgili kurum ve kuruluş müdürlerinin katılımıyla bayram tedbirleri toplantısı gerçekleştirildi.

0
495
KABOTAJ KABOTAJ

Edremit Kaymakamlığında gerçekleştirilen toplantıda Kurban Bayramı öncesi ve bayram süresince alınacak önlemler ele alındı.

Kurban Bayramı’nda vatandaşların sorun yaşamaması için kurban satış ve kesim yerlerinin insan, hayvan ve çevre sağlığı yönünden uygun hale getirilmelerinin sağlanması, denetimlerinin yapılması, iş yerlerinin gıda yönünden denetlenmesi, sağlık bakımından gerekli tedbirlerin alınmasının yanı sıra turizm beldelerini ziyarete gelen tatilcilerin rahat bir şekilde tatillerini geçirebilmelerini sağlamak amacıyla gerekli tedbirler belirlendi.

Toplantıda ayrıca asayiş kontrollerinin arttırılması, yollarda trafik tedbirlerinin ve denetimlerinin artırılması, elektrik kesintileriyle ilgili önlemlerin alınması yönünde kararlar alındı.

Kaymakam Sırmalı, “İlçemizin nüfusu bayram gibi özel zamanlarda nerdeyse on katına kadar çıkıyor. Bu nedenle tatillerini ilçemizde geçirecek olanların huzur ve güvenini sağlamak için gerekli tedbirleri aldık. Güvenlik güçlerimiz ve diğer birim ekipleri 24 saat vatandaşın huzuru için görev yapacak” dedi.

Gerçekleştirilen toplantıya; kaymakamı Sırmalı’nın yanı sıra Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, İlçe Jandarma Komutanı Özkan Kavak, İlçe Emniyet Müdürü Zafer Sönmez, Körfez Koordinasyon Daire Başkanı Fatih Aka ve daire müdürleri katıldı.