Edremit’te kuyumcudan soygun girişimi

-Edremit ilçesinde bir kuyumcu dükkanına girerek altınları isteyen kar maskeli soyguncu, iş yeri sahibinin tezgahın altındaki sopayı almak için hamle yapması üzerine paniğe kapılarak kaçtı. Zanlının soygun anı -Çarşıda mısır satan bir seyyar satıcı, şüphelinin kaçarken rastgele açtığı ateş nedeniyle bacağından yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

0
1244
KABOTAJ Kurtuluş

Balıkesir’in Edremit ilçesinde bir kuyumcu dükkanından soygun girişiminde bulunan kar maskeli şüphelinin kaçarken açtığı ateş sonucu çevredeki seyyar satıcı yaralandı.

İlçe merkezinde araç trafiğine kapalı Kuyumcular Çarşısı’na gelen kar maskeli şüpheli, Hüseyin Yusuf Bayrak’a ait kuyumcu dükkanına girdi.

Elindeki silahı Bayrak’a doğrultan soyguncu, altınları vermesini istedi. İş yeri sahibinin tezgahın altındaki sopayı almak için hamle yapması üzerine paniğe kapılan şüpheli, etrafa rastgele ateş ederek olay yerinden kaçtı.

Soyguncunun silahından çıkan kurşunlardan biri, seyyar tezgahında mısır satan 60 yaşındaki Yılmaz Demirsıkan’a isabet etti.

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve 112 Acil Servis ekibi sevk edildi.

Bacağından yaralanan seyyar satıcı Demirsıkan, ambulansla Edremit Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye alan polis ekipleri, yaya olarak kaçan soyguncuyu yakalamak için çalışma başlattı.

– “Ölümden kıl payı kurtuldum”

Görgü tanıklarından Kadir Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, ölümden kıl payı kurtulduğunu söyledi.

Olay sırasında pasajda bulunduğunu belirten Şahin, “Silah seslerini duyunca buradan baktım. Baktığım anda bir ses geldi. Kendimi geri attım o sırada. Ondan sonra iki el daha sıktı. Hırsız kaçtı. Mermi demirden sekip elyafa gelmiş. Allah korudu. Kurşun elyafa gelmeseydi bana gelirdi. Silah sıka sıka kaçtı.” dedi.