Edremit’te öğrencilere ücretsiz wafle dağıtıldı.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Lokantacılar Fırıncılar Esnaf Odası tarafından ilçe merkezi ve kırsal mahallelerdeki okullarda öğrencilere ücretsiz wafle dağıtılıyor.

0
302

 

Edremit Lokantacılar Fırıncılar Esnaf Odası ile ilçedeki bir esnaf sosyal sorumluluk projesi kapsamında ortaklaşa ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde okuyan öğrencilere ücretsiz wafle ikram ediyor.

Edremit Lokantacılar Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Aykut Dürüst, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Biz bu etkinliğimizi sosyal sorumluluk projesi gibi düşünüyoruz. Çünkü biz bir sivil toplum örgütüyüz” dedi.

Daha önce de bir çok sivil toplum kuruluşlarına yardımda bulunduklarını ifade eden Dürüst, “Bugünkü projemiz ise Gazi İlkokulunda. Edremit’te kıyıda köşede plan bir Gazi İlkokulumuz var. Burada okuyan öğrencilerimize ve öğretmenlerimize bir üyemizle beraber wafle tatlı ikram ediyoruz. Burada 250 öğrenci var bugün onlara tatlı ikram edelim istedik. Aralarında belki parası olmayan yiyemeyen vardır. Bu yüzden de biz onları düşünerek böyle bir çalışma gerçekleştirdik” diye konuştu.

Edremit Lokantacılar Fırıncılar Esnaf Odası üyesi esnaf Mehmet İrfan Arslan, “Biz bu etkinliği sürekli yapıyoruz okullara, köy okullarına. Bugün de oda başkanımız bize önayak oldu wafle yemeyenlere, yiyemeyenlere tattırıyoruz” şeklinde konuştu.

Kendilerine ücretsiz wafle ikram edilen öğrenciler de wafleyi çok sevdiklerini ve çok teşekkür ettiklerini söylediler