Edremit’te polis kovalamacası güvenlik kamerasında

Balıkesir’in Edremit ilçesinde polisin dur ihtarına uymayan sürücü ortalığı birbirine kattı.

0
554
KABOTAJ KABOTAJ

Akşam saatlerinde trafiği tehlikeye sokacak şekilde araç kullanan bir sürücü polisten kaçmak isterken araç trafiğine kapalı yola girdi ortalığı birbirine kattı. Kaçan sürücü ile polis arasındaki kovalamaca ve polis motosikletine çarpma anı bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı

Alınan bilgiye göre, Hürriyet Caddesi üzerinde polislerin dur ikazına uymayarak kaçan 2 şüpheli trafiğe kapalı alana girerek esnafların masa ve sandalyesine zarar verdi. Ayrıca şüpheliler otomobille kaçmak isterken kendilerini durdurmaya çalışan polis motosikletine çarptı. Çarpmanın etkisiyle iki polis memuru hafif şekilde yaralandı.

Bir süre daha polisten kaçan şüphelilerin kullandığı otomobil etraftaki araçlara da çarparak ilerledi.

Çarpmaların etkisiyle hasar oluşan otomobil 9 Eylül Caddesi üzerinde kaza yaparak durabildi. Ancak, otomobil içindeki şüpheliler daha sonra yaya olarak kaçmaya çalışırken polis ekiplerinin takibi sonucu yakalandı.

Çarpmanın etkisi ile yanmaya başlayan otomobil çevre sakinlerinin ilk müdahalesi ve itfaiyenin çalışması ile söndürüldü.

Polisten kaçmak isterken ortalığı birbirine katan G.Ö. (39) göz altına alınırken araç içinde olan Z.D. (29) ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

Polis ile şüpheliler arasındaki trafiğe kapalı sokaktaki kovalamaca ve kaçan otomobilin polis motosikletine çarparak olay yerinden uzaklaşması saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.