Edremit’te Polisten suçlularla mücadele

0
495
KABOTAJ Kurtuluş

Edremit ilçesinde polis tarafından üç ayrı olayda gözaltına alınan 76 zanlı bugün adliyeye sevk edildi. Zanlılardan havaya ateş eden iki kişi savcılıkça serbest bırakılırken hırsızlık zanlısı 4 kişi ise çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartı ile salıverildi.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler evlerden hırsızlık, oto hırsızlığı yaptıkları ve araçtan silah ile havaya ateş açtıkları iddia edilen toplam 6 zanlıyı gözaltına aldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlılar adliyeye sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, Cennetayağı mahallesinde kapı zillerini çalıp açan olmayınca da kapıları zorlayan kişilerin olduğu ihbarı üzerine yapılan çalışmada R.Ç ve P.B. isimli iki kişi gözaltına alındı.  R.Ç.’nin evden hırsızlıktan 18 kaydının olduğu tespit edilirken ikinci olayda ise Darsofa Mahallesi 320 sokakta 4 kişinin bir aracı iterek götürdüğünü gören ekipler sokağa girdiği esnada 3 kişi yaya olarak kaçtı.

Diğer bir kişi ise bir kamyonete binerek olay yerinden kaçtı. Polisin aramaları sonunda içinde iki kişi bulunan kamyonet polisin sıcak takibi sırasında Akçeşme mevkisinde polis otosuna çarpıp kaza yaparak durdu. Polis, kamyonetteki E.D. ve F.K.’yı gözaltına aldı.

Üçüncü olayda ise Ülkü Yolu üzerinde bir araçtan silahla havaya ateş açıldığı ihbarı üzerine 10 LA 729 plakalı otomobil polis tarafından durduruldu. Araçta yapılan aramada bir adet 7.65 mm ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait bir adet fişek bulundu. H.A. ve araç sürücüsü A.G.İ. gözaltına alındı.

Üç olayda gözaltına alınan 6 zanlı emniyetteki ifadelerinin ardından geniş güvenlik önlemleri altında Edremit Adliyesine getirilerek savcılığa sevk edildiler. Zanlılardan havaya ateş eden iki kişi savcılıkça serbest bırakılırken hırsızlık zanlısı 4 kişi ise çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartı ile salıverildi.