Edremit’te Turizm Haftası kutlandı

Balıkesir'in Edremit ilçesinde turizmin önemine vurgu yapmak amacıyla 42. si kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Edremit Kaymakamlığı tarafından hazırlanan program kapsamında iki balık adam denize dalarak suyun altından üzerinde “Doğa, termal, zeytin, deniz Edremit'teyiz” yazan bir pankartı çıkarttı.

0
834
KABOTAJ Kurtuluş

Turizm Haftası Kutlama Programı kapsamında ilçenin Güre mahallesinde bulunan bir termal otelde toplantı düzenlendi. Burada yapılan konuşmaların ardından öğrenciler türkü seslendirdi. Turizm haftası konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Programın son bölümünde ise protokol sahilde bulunan iskelede toplandı. İki balık adam Ege Denizine dalarak suyun altından üzerinde “Doğa, termal, zeytin, deniz Edremit’teyiz” yazılı pankartı çıkartarak açtı.

Programa Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Belediye Başkan Vekili Ahmet Elman, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve turizmciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Turizm Haftası Programı kapsamında günün anlam ve önemini belirten konuşmalar gerçekleştirildi.

Eşsiz kültürel, tarihi ve doğal zenginlikleriyle iç ve dış turizmin odağındaki ülkelerden biri olan Türkiye’nin sürdürülebilir turizm politikalarından bahseden Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı: “Ülke olarak 2023’deki hedefimiz olan 50 milyon turist, 50 milyar dolar gelir rakamına ulaşmak için turizm cenneti olan ülkemizi ve bölgemizi en iyi şekilde tanıtmak önemli hedeflerimizden birisidir. Medeniyetlere beşiklik etmiş ve binlerce yıllık geçmişe sahip zeytinin ve zeytinyağının anavatanı Edremit ilçemiz; Kaz Dağı Milli Parkı, doğası, termal su kaynakları, mavi bayraklı plajları, tarihi ve kültürel değerleri, piknik alanları gibi pek çok değeri ile turizm sektöründe önemli bir cazibe merkezidir. Edremit ilçemiz sahip olduğu tüm dinamikleriyle turizmde hak ettiği noktaya gelmesi, marka şehir olması ve insanlarımızın bu sektörden doğrudan fayda sağlar hale gelmesi için hep birlikte hareket etmeliyiz. Edremit ilçemizde 174 konaklama tesisi, 5 bin 749 oda kapasitemiz ve 14 bin 437 yatak kapasitemiz bulunmaktadır. İlçemizin 31 kilometre sahil şeridi bulunmakta ve 4 adet mavi bayraklı plajımız vardır” dedi.

Edremit Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Dr. Sekan Sezen ve Antandros Derneği Dalış Ekibinden Erkan Ertürk tarafından oluşturulan dalış ekibi tarafından dalış gösterisi gerçekleştirildi.

Dalış ekibi turizm haftası kutlama programı kapsamında “Doğa, termal, zeytin, deniz.. Edremit’teyiz” sloganıyla pankart açtı.

Protokol de dalış ekibinin gösterisini beğeniyle izledi.