Edremit’te “Vefa Sosyal Destek Grubu” işbaşında

Balıkesir’in Edremit ilçesinde belediye tarafından oluşturulan “Vefa Destek Grubu”, 65 yaş üstü yaşlıların, engellilerin ve kronik rahatsızlığı olanların sokaktaki ihtiyaçlarına gece gündüz yardımcı oluyor.

0
155
KABOTAJ Kurtuluş

İçişleri Bakanlığı’nın yeni tip koronavirüs (Covid 19) önlemleri kapsamında yayınladığı genelgede çerçevesinde 65 yaş üstü yaşlı, engelli ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların; market, eczane gibi çeşitli ihtiyaçları Edremit Belediyesi Zabıta ekiplerinden oluşan “Vefa Sosyal Destek Grubu” tarafından karşılanıyor.

Sokağa çıkma yasağı kapsamında yer alan; 65 yaş üstü yaşlılar, engelliler ve kronik rahatsızlığı olanların süreç içerisinde mağduriyet yaşamamasının sağlanmasının amaçlandığı belirten belediye başkanı Selman Hasan Arslan, “Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için kaymakamlık, belediye ve ilçe emniyet müdürlüğü olarak hizmeti evlerine kadar götürüyoruz. Hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlarımız Edremit Belediyesi Vefa Destek Grubumuza; 0266 372 17 00, 0266 372 22 11 ve 0266 372 22 55 numaralı telefonlardan, 09:00-18:00 saatleri arasında ulaşabilirler.  Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için her şeyden önemli.” dedi.

Belediye özel kalem müdürü Tayfun Canlı da “Koronavirüsle mücadelede olayın en başından itibaren, Sağlık İşleri Müdürlüğümüz, hijyen timlerimiz, zabıta müdürlüğümüz başta olmak üzere belediye olarak sıkı bir şekilde dezenfeksiyon yaparak mücadele yürütüyoruz. Belediye olarak haftanın 7 günü 24 saat halkımızın yanındayız.” diye konuştu.