Eğitim kurumları yenileniyor

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç,  yenileme ve güzelleştirme çalışmaları yapılan okullardan Edremit Körfez Anadolu Lisesini ziyaret ederek, yerinde incelemelerde bulundu.

0
1308
KABOTAJ Kurtuluş

Öğrencilerin daha sağlıklı ve çağdaş ortamlarda eğitim-öğretim görebilmesi için çalışmalar yürüten Körfez Anadolu Lisesi; okul bahçesinde, sınıflarda, kantinde ve okulun bir çok köşesinde yenileme ve güzelleştirme çalışmalarını hayırsever vatandaşlarımızın da sponsorluğunda  son hızla sürdürülüyor.

Okulun Resim ve Müzik Atölyelerinin çizim ve yapımını Mimar Haldun Sümerkan üstlenirken, oldukça eski bir görüntüye sahip olan okul kantini, lavabo ve tuvalet; Dizayn Mobilya’nın sahipleri Ahmet-Mustafa Ergit tarafından modern bir görüntüye kavuşturuldu. Edremit Belediyesi ve Okul Aile Birliği ‘nin ortak yürüttükleri çalışmalar ile okulun bahçesi ,öğrencilerin sportif aktivitelerini  daha rahat sürdürebilecekleri bir ortama dönüştürüldü.Okulun dış cephe boya çalışmalarının ise yakın zamanda  yapılması planlanlanıyor.

Edremit ilçesinin gözde liselerinden biri olan Edremit  Körfez Anadolu Lisesinde ve diğer okullarda yapılan bu çalışmalar;bakım,onarım ve tadilat işleri  yaz süresince devam etmekte ve binaların tüm fiziki eksiklikleri tamamlanmaya çalışılılıyor.