Erbakan: “Bu bayram çifte bayram yaşıyoruz”

Bayram namazını Balıkesir'de kılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan; "Bu Kurban Bayramı'nda çifte bayram yaşıyoruz Ayasofya Camisi'nin yeniden ibadete açılmasından dolayı. Cenab-ı Allah inşallah yeni bayramlarda, gelecek bayramlarda Kudüs'ün, Mescid-i Aksa'nın da özgürlüğüne kavuştuğu günleri bizlere göstersin."

0
65
KABOTAJ BAYRAM

Kurban Bayramı dolayısıyla Balıkesir’in Edremit ilçesinin Altınoluk Mahallesi’ndeki evine gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, bayram namazını yaz aylarında eski başbakanlardan babası merhum Necmettin Erbakan’ın cuma namazlarını kıldığı Ayvalıburun Camisi’nde kıldı.

Erbakan, bayram namazı öncesinde yaptığı açıklamada, Türk milletinin ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutladı.

Erbakan; bu Kurban Bayramı’nda Ayasofya Camisi’nin yeniden ibadete açılması dolayısıyla çifte bayram yaşandığını söyledi.

Erbakan: “Aziz milletimizi hürmetle, selametle selamlıyorum. Bu Kurban Bayramı’nın hayırlar getirmesini, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bütün milletimizin, bütün İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Cenab-ı Allah bu Kurban Bayramı’nda yaptığımız ibadetlerimizi, dualarımızı, kurbanlarımızı kabul buyursun ve bu Kurban Bayramı’nı hem milletimizin hem tüm İslam aleminin hem de tüm insanlığın maddi ve manevi sıkıntılarından kurtuluşuna inşallah vesile eylesin. Bu Kurban Bayramı’nda çifte bayram yaşıyoruz Ayasofya Camisi’nin yeniden ibadete açılmasından dolayı. Cenab-ı Allah inşallah yeni bayramlarda, gelecek bayramlarda Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın da özgürlüğüne kavuştuğu günleri bizlere göstersin ve bu bayramda olduğu gibi gelecek bayramlarda da inşallah çifte bayramlar yaşamayı nasip eylesin.” dedi.