Eski hastane üniversite olacak

Yeni yerine taşınan devlet hastanesinin eski binası Burhaniye Belediye başkanı Necdet Uysal’ın girişimleri ile meslek yüksek okuluna dönüştürülecek.

0
280

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde yeni devlet hastanesi binasının yapılarak hizmete girmesinin ardından boşalan eski hastane binasına Bahçelievler Mahallesi’nde Orjan karşısında hizmet veren Burhaniye Meslek Yüksekokulunun taşınması için belediye tarafından çalışmalar başlatıldı.

Hastanenin taşınmasıyla zayıflayan ekonominin yeniden canlandırılmasının planlandığı proje kapsamında eski hastanenin bakım ve onarımının yapılarak Balıkesir Üniversitesinin kullanımına sunulacak.

Proje hakkında bilgi veren Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, “İlçemiz Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan 2 yıllık meslek yüksek okulunun eski devlet hastanesi binasına taşınmasını planlıyoruz. Bu sayede yüksek okulun buraya taşınması ile burada öğrenim gören yüzlerce öğrenci, alışverişlerinin bu bölgedeki esnaflardan yaparak ekonomik ve ticari hayatı tekrar canlandıracak” dedi.

Başkan Uysal, eski hastane binasının üniversite tarafından kullanılması sayesinde milli servet olan yapının korunmasının da sağlanacağını bildirdi.