ETO Başkanı Salon; “Nefes kredisi KOBİ’lere nefes aldıracak.”

0
220
KABOTAJ Kurtuluş

Balıkesir’in Edremit ilçesinde ticaret odası, ticaret borsası ve Denizbank ortak bir basın açıklaması yaparak Koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere (KOBİ) nefes aldıracağını bildirdiler.  

 Edremit Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Salon, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, 365 oda ve borsanın katkılarıyla, finansman sorunu yaşayan işletmelere yönelik ‘Nefes Kredisi’ uygulamasının yeniden devreye alındığını açıkladı.

TOBB ve KGF ile yapılan iş birliği kapsamında; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı oda ve borsa üyesi olan KOBİ’lere özel, 2020 yılında 6 ila 8 ay süreyle anapara ve faiz ödemesiz, 2021 yılında ise aylık ödemeli 12 eşit taksitli ve yüzde 7,5 yıllık faiz oranıyla “Nefes kredisi” sunulacağını kaydeden Salon ve Denizer Edremit Ticaret Odasında gerçekleştirilen basın toplantısında yaptıkları ortak açıklamada: “Kovid-19 salgını nedeniyle üyelerimizin içinde bulunduğu finansal sorunların giderilmesine katkı sağlamak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Denizbank ve KGF ile imzaladığı düşük faizli kredi kullandırmaya yönelik protokole oda olarak biz de katkı sağladık. Oda üyelerimiz 100 bin liraya kadar kredi kullanabilecekler. Üyelerimizin giderek zorlaşan ekonomik koşullar içerisinde, üyelerimize düşük faizli bu kredinin hayırlı olmasını diliyoruz.” ifadesini kullandılar.

Üyelerin, kampanyadan yararlanmak için nasıl başvurmaları gerektiği konusundaki detaylı bilgilere Edremit Ticaret Odası internet sitesinden ulaşabilecekleri belirtildi.

Denizbank adına açıklama yapan Edremit Şubesi Müdürü Lütfi Çetinkaya ise odanın sorumluluk alanı içinde, kalan Edremit ve Havran ilçeleri ile Altınoluk Mahallesinde Denizbank olarak 3 şubeyle hizmet verdiklerini hatırlatarak; “TOBB öncülüğünde hayata geçirilen “Nefes kredisi” ile ekonomimizi ayakta tutan, istihdamın, üretimin, ihracatın yükünü sırtlayan KOBİ’lerimizin yanındaki güç olmak amacıyla, piyasa faiz oranlarının altında gerçekleştirilen tüm projelerde hep ön safta yer aldık.” şeklinde konuştu.

“Nefes kredisi” kampanyası süresince yoğunluğu amacıyla; Denizbank şubelerinin 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet vereceği bildirildi.