ETO’dan “Enflasyonla Topyekün Mücadele”ye destek

Edremit Ticaret Odası Yönetiminden hükümet’in kurdaki spekülatif hareketlerle başlayan fiyat artışları nedeniyle ateşi yükselen enflasyona karşı başlattığı mücadeleye tam destek verildiği açıklandı.

0
392

Edremit Ticaret Odası (ETO) Yönetimi bir basın toplantısı düzenleyerek “Enflasyon ile Topyekun Mücadele” programına destek verdiklerini bildirdi.

Edremit Ticaret Odası toplantı salnonda düzenlenen basın toplantısında oda adına açıklamalarda bulunan meclis başkanı Mehmet Hakkı Semerci, “İhtiyacı olmadan hiçbir üyemiz sadece kendini muhafaza etmek için, daha çok parası olması için döviz almaz” dedi.

Semerci, gazetecilere yaptığı açıklamada; “Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir. Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz” diye konuştu.

Enflasyonla mücadelenin aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadele olduğuna dikkat çeken Semerci, tek yürek ve tek ses olunursa, enflasyonla mücadelede netice alacağını da belirterek şunları söyledi;

“Firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır. Biz de, Edremit Ticaret Odası olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm Oda, Borsa üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz. İnanıyorum ki, Edremit-Havran olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız. Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız.“

Edremit Ticaret Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen basın toplantısında Ticaret Odası Meclis Başkanı Mehmet Hakkı Semerci, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Onur Süer ve Mehmet Çifci hazır bulundu.